פינוי בינוי היא תכנית בולטת במיוחד במסגרת מה שמכונה "התחדשות עירונית". תכנית כזו מקודמת גם בעיר חיפה והיא משנה את פני העיר בהדרגה. באילו שכונות התוכנית באה לידי ביטוי? באילו אופנים? מה עוד מעניין וחשוב שתדעו על כך? זו היא סקירה קצרה של הנושא אשר תכניס אתכם במהירות לעניינים.

לשדרג את העיר

עם הקמת המדינה, עמדו הרשויות בפני אתגר של קליטת היקפי עולים לא מבוטלים בכלל. לאורך השנים, עולים אלה וגם הגידול הטבעי באוכלוסייה, הובילו לביקוש גובר לדיור. כך קרה שנבנו עוד ועוד מבנים, בקצב גבוה. עם זאת, חלק ניכר ממבני המגורים האלה, הם כיום מבנים ישנים למדי, בשכונות ישנות למדי. גם המבנים וגם השכונות שבהן הם נמצאים, לא תמיד במצב טוב במיוחד. לעתים, מצבם גרוע מאוד ואפילו מסוכן מהיבטי בטיחות שונים. כמענה לכך, התפתחו בהדרגה פתרונות של שיפור ושיקום יחידות דיור, שכונות שלמות והתשתיות שלהן. זו היא ההתחדשות העירונית. התחדשות כזו, עשויה להתבצע בדרכים רבות. היבט מרכזי בה, הוא כאמור שדרוג יחידות דיור. באמצעות תהליך של חידוש מבנים ישנים כאלה, מבוצע שיפור הדרגתי. כמובן, כל זאת לוקח לא מעט זמן, דורש תכנון רב, מחייב מעבר שלבי בירוקרטיה לא מעטים – אתגר של ממש! מהן התועלות שכל זה נותן?

 

 

מדוע התחדשות עירונית חשובה כל כך?

פרויקטי התחדשות עירונית מספקים מגוון יתרונות, בהם בולטים במיוחד היתרונות הבאים:

מה צפוי בעיר חיפה?

בחיפה פרויקטים מסוג פינוי בינוי מקודמים על ידי המנהלת להתחדשות עירונית, במקומות הבאים:

לסיכום

אם אתם גרים בצפון ומתעניינים בנדל"ן, תוכניות הפינוי בינוי בעיר חיפה בוודאי יעניינו אתכם. כמובן, מדובר בנושא דינאמי והמידע שהבאנו כאן הוא רק "על קצה המזלג".