סטודנטים רבים מוצאים שהלימודים האקדמיים אינם קלים בכלל. כאשר מוסיפים לכך נטל כלכלי של פרנסה, העניינים עשויים להיות מסובכים אפילו יותר, להפריע ללימודים ואפילו למנוע אותם. על רקע זה, יש מוסדות אקדמיים שמעניקים הלוואות לסטודנטים. הלוואות כאלה עשויות להיות מוצעות גם לסגל. אך כיצד מנהלים אותן ביעילות ובנוחות? התשובה לכך, היא מערכת לניהול אשראי חוץ בנקאי.

 

הלוואות – באקדמיה במיוחד

גם מי שמתנהלים כספית בצורה מחושבת וחכמה, מוצאים עצמם לעתים זקוקים להלוואות. צעירים שמתעניינים בלימודים, הם בין האוכלוסיות שזקוקות להלוואות יותר מהרגיל. מחד, הם יכולים לעבוד כמה שנים ולחסוך עבור הלימודים. מאידך, הם יכולים לקחת הלוואת לימודים ולהתחיל ללמוד מייד. כך הם גם יגיעו לשוק העבודה מהר יותר, עם יכולת למנף את הידע שהם צברו בלימודים, באופן שגם יאפשר להם להרוויח יותר. למעשה, יש אפילו חוק מיוחד בנושא זה (חוק הלוואות לשכר לימוד, תשס"ב-2002). באמצעות מערכת לניהול אשראי חוץ בנקאי, מוסדות אקדמיים יכולים לספק פתרון מסודר למצבים כאלה. גם עבור הסטודנטים וגם עבור הסגל של מוסד הלימודים עצמו. סטודנטים זקוקים בדרך כלל להלוואות קטנות יחסית. זה לא הלוואה מסוג משכנתה למשל, בה מדובר על רכישת נכס יקר. אך עדיין, יש כאן אתגר משמעותי של ניהול מוקפד ומסודר של הדברים.

 

תפנית – הפתרון האיכותי של מטריקס

חברת מטריקס מציעה פתרון בולט לנושא ניהול ההלוואות, במסגרת מערכת שנקראת תפנית. זו היא מערכת Enterprise Resource Planning, בעלת התאמה מיוחדת מראש עבור נושא ההלוואות. ליתר דיוק, תפנית מותאמת מראש עבור מבחר רחב של מגזרים עסקיים ופעילויות עסקיות, כולל כאמור הלוואות. למה זה חשוב? מערכות ERP אינן נדירות במוסדות אקדמיים. הן בולטות למדי בגופים גדולים בכלל, תודות להיותן פתרון כולל שמסייע להתנהל בצורה יעילה מאוד. אך לאחר רכישת והתקנת מערכת כזו, ישנו נטל לא זניח של התאמתה למטרותיכם. יותר פשוט וקל, כאשר ישנה כבר התאמה כזו מראש. כך הדבר במקרה של גוף אקדמי שמתעניין במערכת ERP וגם מעוניין לנהל הלוואות. רוכשים את תפנית וחוסכים בכך זמן. גם מקבלים כמובן מענה מיטבי, להתאמת המערכת לטיפול בהלוואות.

 

מה המערכת מציעה?

בהקשר ניהול ההלוואות, תפנית מאפשרת ניהול קבלת וגם מתן הלוואות, עם תכונות שימושיות כגון

מה עוד כלול בה?

כפי שציינו, תפנית היא למעשה מערכת ERP. כך שהיא מספקת לא רק פתרון לניהול הלוואות, אלא הרבה יותר מזה. תוכלו למצוא בה למשל "מודולים" נוספים, אשר מטפלים ב

 

לסיכום

נהלו הלוואות בצורה הטובה ביותר, עם מערכת שמותאמת לכך מראש – תפנית של מטריקס.