לימודי אנגלית לסטודנטים

חלק בלתי נפרד מהלימודים האקדמיים כולל לימודי אנגלית. עם זאת, ניתן לקבל פטור מהקורסים. במדריך זה נענה על כל השאלות הבוערות לגבי לימודי אנגלית, כך שתוכלו להגיע מוכנים לקראת שנת הלימודים.

לימודי אנגלית: חלק מהותי ובלתי נפרד מהחיים באקדמיה

אחד הקורסים המפחידים ביותר בעבור ציבור הסטודנטים הוא ללא ספק הקורס באנגלית. מדובר בקורס חובה, והוא נועד בעבור סטודנטים אשר רמת האנגלית שלהם נמוכה. למעשה, בכדי להתקבל ללימודים נדרש לא פעם לבצע מכינה בשפה האנגלית לפני תחילת הלימודים, וזאת כדי לשפר את כישורי השפה ובהתאם לכך להגיע מוכנים לשנת הלימודים. אנגלית מהווה חלק בלתי נפרד מתמהיל הלימודים, ולכן אם כישורי השפה שלכם נמוכים מומלץ לבצע קורסים דרך חברות מקצועיות אשר מאפשרות לכם לשדרג את השפה האנגלית, ובכך להימנע לא רק מקורסים מתקדמים בשפה האנגלית אלא גם להתמודד בצורה טובה יותר. שימו לב כי ע"פ המתווה החדש של המועצה להשכלה גבוהה אשר עבר בשנה שעברה, סטודנטים לתואר ראשון מחויבים לעבור שני קורסים בשפה האנגלית, גם אם קיבלתם פטור. לכן, חיזוק השפה כמו גם הכתיבה באנגלית חייב להיות בראש מעינכם, בייחוד אם אתם מעוניינים להתקדם בהמשך גם לתארים מתקדמים.

לימודי אנגלית לסטודנטים

כיצד ניתן לקבל פטור ממכינה באנגלית?

כאמור, אם בבגרויות שלכם קיבלתם ציון נמוך באנגלית או לא סיימתם לפחות 5 יחידות לימוד באנגלית, עליכם לעבור מכינה באנגלית לפני תחילת שנת הלימודים. ניתן לקבל פטור מהמכינה באמצעות מבחן אמיר או אמירם, או לאחר קבלת ציון גבוה במבחן הפסיכומטרי. כיום באמצעות אתר פטור כמו גם חברות מקצועיות ניתן לקבל סיוע וליווי לצורך הכנה לבחינה, לצורך מעבר בהצלחה. הציון אותו תצטרכו לקבל במבחן אמיר הוא 234 ומעלה, ואילו במבחן אמיר"ם או בציון הפסיכומטרי – 134 ומעלה. במידה וקיבלתם ציון נמוך יותר, תסווגו לקורס ברמת קושי משתנה – טרום בסיסי א', טרום בסיסי ב', בסיסי, מתקדמים א' או מתקדמים ב'. מדובר בקורס עליו תידרשו לשלם מעבר לשכר הלימוד שלכם, ולכן ההמלצה הגורפת היא להשקיע במבחנים לפני פתיחת שנת הלימודים – כך שתוכלו להימנע מקורס נוסף וכן הוצאה כספית משמעותית.

מה חשוב לדעת אודות לימודי אנגלית?

לימודי אנגלית נועדו להכשיר אתכם לעולם האקדמי אשר מתנהל רובו ככולו בשפה האנגלית, בעיקר כאשר מדובר בתארים מתקדמים – תואר שני ודוקטורט. משום כך, מוסדות הלימוד הגבוהה מציעים מגוון רחב של אפשרויות לקידום הסטודנטים והשפה האנגלית, הן באמצעות ליווי באמצעות מתרגלים והן באמצעות קורסים ממוקדים. חשוב לזכור כי לימודי אנגלית מהווים את הבסיס לא רק של האקדמיה אלא גם של העולם המודרני, ולכן מדובר בקורסים חשובים בהם יש להשקיע, הן מבחינת ההכנה המוקדמת וקבלת הפטור והן בקבלת ציונים גבוהים בקורסי החובה.