כסטודנטים לעיצוב פנים שמתחילים את שנת הלימודים, כדאי מאוד להכיר את סגנונות העיצוב למטבח אשר התפתחו באופן משמעותי, בשל ההבנה כי מדובר בחלל מרכזי ובעל חשיבות בעיצוב הכללי של הבית. מהם סגנונות העיצוב למטבח שאותם כדאי להכיר כמעצבי פנים לעתיד? להלן הפרטים.

מטבח בעיצוב כפרי

סגנון העיצוב הכפרי נחשב לפופולרי מאוד בתחום של עיצוב מטבחים. עיצוב זה מזוהה עם שימוש בחומרים טבעיים כמו עץ טבעי, לצד ניגודיות המגיעה לידי ביטוי באמצעות אשר נותנים תחושה יוקרתית אך גם טבעית. מטבח כפרי הוא חמים ומזמין ובשל כך נהוג לשלב בתהליך העיצוב פריטים דקורטיביים בסגנון אותנטי כמו למשל פריטי טקסטיל, כלי קרמיקה בעבודת יד, גופי תאורה עתיקים וכן צמחייה אשר נועדה להעצים את התחושה וליצור מרחב נעים לשהייה, בן אם מדובר במטבח אשר ממוקם במרכז הארץ או באזור כפרי. כסטודנטים לעיצוב פנים חשוב שתכירו את הסגנון הזה, הן בשל היותו אהוב ונפוץ מאוד והן בשל היכולת שלכם מעצבים להביע את עצמכם באמצעות סגנון עיצוב שאומנם נחשב למסורתי, אך זוכה לחידוש מרענן בזכות הטכנולוגיה שהופכת את המטבחים הללו למסורתיים אך גם מודרניים.

מטבח בעיצוב מודרני

סגנון עיצוב מודרני מאופיין בקווים ישרים המגיעים לידי ביטוי בחזיתות שלו מוארכות, שילוב של ידיות אינטגרליות או נסתרות לצד אלמנטים מרחפים, כמו למשל קלפה המשמשת לטובת אחסון. בניגוד לסגנון העיצוב הכפרי, במטבח מודרני נהוג לבסס את תהליך העיצוב על צבעים מונוכרומטיים כמו שחור, לבן או אפור. לצד זה, כמעצבי פנים תשלבו בתהליך העיצוב חומרי גלם כמו מתכת, זכוכית או בטון מוחלק, מתוך מטרה להעצים את המראה וכן ליצור פרקטיות המגיעה לידי ביטוי בניקיון וכן בחירה מדוקדקת של כל פריט, לטובת עיצוב של מטבח המעניק תחושה טבעית, נעימה ואסתטית.

 

 

מטבח בעיצוב ים תיכוני

סגנון העיצוב הים תיכוני מאופיין בשימוש נרחב בצבעים כחול, טורקיז, ירוק ולבן, לצד שילוב של רצפות וכן אריחים מצוירים בעבודת יד. ביחס לסגנונות עיצוב אחרים, אין ספק כי מדובר בעיצוב המאפשר למעצבי פנים ליצור פנינה עיצובית מהמעלה הראשונה במרחב משותף כמו מטבח, מאחר ואין מדובר בסגנון עיצוב אחיד אלא עיצוב שאותו ניתן להתאים באופן אישי לטעם האישי שלכם, ושל בעלי הבית. בנוסף, אחד מהאלמנטים המזוהים עם העיצוב הים תיכוני הוא שילוב של פריטים דקורטיביים וצבעוניים שמכניסים הרבה חמימות למטבח, לצד פריטי נגרות בהתאמה אישית כמו ארונות מטבח, אי וכן פתרונות אחסון פתוחים וסגורים.

מטבח בסגנון הייטקסטי

מבחינה תכנונית, סגנון העיצוב הייטק משלב קווים ישרים ומינימליסטיים  המגיעים לידי ביטוי באמצעות התקנה של פסי צבירה עם ספוטים ליצירה של תאורה ממוקדת, גוונים של אפור ושחור וכן משטח עבודה מרכזי כמו אי. למרות החשש מפני עיצוב של מטבח קודר וקר, אפשר להשתמש בגוונים בהירים לטובת יצירה של חמימות המגיעה לידי ביטוי באקססוריז וכן בחירה של חומרי גלם דומיננטיים, כמו שיש מוחלק. לצד זה, שילוב של כסאות בר מברזל וכן תעלת מיזוג חשופה מעניק למעצבים את היכולת ליצור מטבח אקלקטי אשר יכול להתאים בעבור כל לקוח.

לסיכום

הסקירה אותה הצגנו לכם כאן היא רק קצה הקרחון בכל הקשור לעולם עיצוב המטבחים. מדובר בעולם שהתפתח מאוד בזכות טרנדים רבים וכן התחדשות של סגנונות עיצוב מסורתיים. בזמן הלימודים תלמדו כיצד להתמקצע בכל סגנון, ואף להביע את עצמכם בתהליך התכנון, החל משלב בחירת הסגנון ועד להתקנה במטבח החדש של הלקוחות.