הנתינה והעשייה למען האחר ולמען הקהילה זורמת לכם בעורקים? אם עניתם על השאלה זו לחיוב אז או שכמו ישראלים רבים גם אתם מחפשים דרכים לתרום לקהילה ובפרט לאנשים שזקוקים לסיוע כלשהו, בין אם כספי, חברתי או מנטלי, או שאתם ממש מחוברים לנושא ורוצים ללמוד אותו לעסוק בו – ואם כך הדבר אתם בהחלט צריכים לשקול את האפשרות של קורס מפתחי משאבים מתקדם. אם יצא לכם לחשוב אי פעם איך עמותות מגייסות את הכספים לפעילות השוטפת שלהן, אם אתם מתעניינים במבנים ארגוניים ופעילות עסקית של המגזר השלישי ואם אתם הפן החברתי של עמותות ללא מטרות רווח מעניין אתכם בדיוק באותה מידה – הקורס הזה תפור בדיוק למידותכם וכיום חברת אטלס היא היחידה בארץ שמציעה את ההכשרה הזו. אנו רוצים להסביר על הקורס הזה, מה נלמד בו ואיך בדיוק הוא מתקיים, אבל קודם כל חשוב לומר כמה מילים על חברת אטלס שיזמה אותו.

חברת אטלס

יש לא מעט עמותות מסוגים שונים העוסקות בגיוס כספים וסיוע לקהילה ולמי שידו אינה משגת, אבל גופים כמו חברת "אטלס" שעוסקת בתחום של סיוע לעמותות בכל הפן של הגיוס הכספי יש מעט מאד בישראל היום. החברה הזאת למעשה חרטה על דגלה את נושא הייעול של חיבור בין עמותות לקרנות פילנתרופיות ומשרדים ממשלתיים ופתחה מערכת ייחודית המאפשרת לעשות זאת בקלות ולהגדיל את הסיכויים למציאת מימון מתאים. כמו כן, החברה מסייעת לעמותות לגשת למכרזים וקולות קוראים, לייעל את הפעילות שלה בתחום גיוס הכספים ולבנות פרופיל בולט שיאפשר גיוס יעיל לטווח הרחוק. אחד הדברים המעניינים ביותר שמציעה החברה בשנים האחרונות הוא קורס מפתחי המשאבים שמתאים לכל מי שנושא גיוס הכספים לעמותות לצורך תרומה לחברה בנפשו. הנה מה שחשוב לדעת עליו.

קורס מפתחי משאבים מתקדם: הדרך לעבודה בתחום גיוס כספים לעמותות

מה לומדים בקורס?

ובכן, ראשית כל חשוב לחזור ולומר כי מדובר בקורס ייחודי ויחיד מסוגו בארץ. במהלך הקורס לומדים המשתתפים איך להתחבר לתמיכות של האיחוד האירופי, מהם העקרונות בגיוס צוואות לארגונים, מהם המודלים העסקיים הרלוונטיים למגזר השלישי ואיך ניתן להרחיב את מעגל הקשרים והנטוורקינג ולהגיע לאנשי מפתח שממשלה ובגופים וארגונים אחרים.

כיצד נעשית הלמידה?

הדבר המעניין ביותר הוא שלא מדובר על קורס פרונטלי יבש ומשעמם, אלא על שיטת למידה שלוקחת את המשתתפים הלכה למעשה אל האנשים החשובים ביותר קשורים לתחום, בין אם במשרדי הממשלה השונים, בשגרירויות של מדינות אירופה, בכנסת או בגופים אחרים. מעבר לכך ייחשפו המשתתפים לפרקטיקות חדשניות בתחום פיתוח המשאבים וכן ילמדו מפי בכירים באיחוד האירופי כיצד לפתח ממשקים יציבים לעבודה מול האיחוד.

למי מתאים הקורס?

ובכן, הקורס מתאים כמובן לכל מי שמתעניין בפן הניהולי חברתי ובפרט בנושא של פיתוח משאבים בעמותות. זה אומר שזה רלוונטי בהחלט עבור אנשים שרוצים להיכנס לתחום ולעבוד בעמותות שונות, אבל זה בהחלט מתאים כבר לאנשים שעובדים בתפקידים הללו ומרגישים שאפשר לייעל את תחום גיוס הכספים בעמותה. אם האחראי על כך בעמותה שאתם מנהלים נתקל בקשיים בכך במהלך העבודה השוטפת, שווה בהחלט לשקול את האפשרות של הקורס וזוהי בהחלט השקעה משתלמת לטווח הרחוק.

איפה הקורס מתקיים

הקורס הכולל ארבעה מפגשים הוא דינמי ביותר ובכל מפגש מגיעים לנקודה אחרת בארץ ופוגשים אנשים אחרים בתחומים שונים. כאמור, מי שהתחום הזה בנפשו ומי שרוצה לשכלל את אפשרויות גיוס הכספים בעמותה שלו, בהחלט יקבל כלים חשובים בקורס ושווה לשקול בחום את האפשרות הזו.