איך לתכנן חתונה לצד הלימודים – ולהצליח בשניהם!

חתונה בזמן לימודים

חתונה בזמן לימודים

רבים מאלו המתחתנים עושים זאת כבר במהלך הלימודים באוניברסיטה. יש בכך הרבה הגיון – גיל התחלת הלימודים נדחה בשל השירות הצבאי ורבים לא רוצים להמתין עוד כמה שנים עד שהם מקימים משפחה. לרבים יש ציפיות רבות מהחתונה וכאשר זו מגיעה בסמוך ללימודים, יכול להיווצר עומס. ריכזנו כאן מספר עצות מועילות להתמודדות על הצד הטוב ביותר עם חתונה לצד לימודים. כיצד לתכנן ולהפיק אותה כך שלא תפגעו בלימודים וגם תהנו ביום היפה בחייכם.

תכנון מוקדם

חשוב לשמור על כלל בסיסי והוא היערכות ותכנון מוקדם של האירוע. זה יעזור לכם למצוא מוצרים ונותני שירותים טובים במחיר נוח. תכנון מוקדם יאפשר לכם לרכוש מראש נעלי כלות אונליין כמו גם מוצרים אחרים כגון חליפת חתן, קישוטים שונים ואפילו נעליים. סגירה מוקדמת עם צלם או דיג'יי תבטיח שהמחיר שלהם לא יקפוץ לאור ביקוש רב שלהם. כאשר אנחנו ניגשים לתכנון כזה צריך ממש לכתוב את כל המטלות ולארגן אותן לפי תאריכי היעד שלהן. אם יש מטלות שתלויות באחרות, צריך לתכנן אותן בהתאם. למשל מטלה של ניסוח ההזמנה תצטרך להסתיים לפני הדפסת ההזמנות וכו'. פרטו ככל האפשר באותו פירוט. הוא יהפוך אחר כך ממש ל'בוס' שלכם ויעזור לכם לבצע מטלות גם בחלונות זמן קטנים. כאשר תהיו עסוקים בלימודים, תוכלו תמיד לעקוב אחר ההתקדמות שלכם בלו"ז ולדעת שאתם עומדים ביעדים. זה יפיג קצת מהמתח והלחץ ויאפשר לכם גם להתמקד בלימודים.

תכנון מול האוניברסיטה

את תאריך החתונה תצטרכו לשלב לפי תקופת החופש והמבחנים שלכם באוניברסיטה. יש להניח שיש לכם הרבה חברים שהם גם סטודנטים ולכן תצטרכו להבין גם היכן הם עומדים מבחינת הלחץ בלימודים שלהם. בנוסף, תוכלו לבקש הקלות שונות הניתנות למתחתנים. בררו על כך באגודת הסטודנטים באוניברסיטה שלכם.

אירוע ביתי

רבים בוחרים בצל הקורונה לערוך אירועים ביתיים או מצומצמים. יש בכך הרבה הגיון כסטודנטים. ראשית, ניתן להיות בטוח שמיקום החתונה לא ישתנה ולא להיות תלוי באולם. שנית, אירוע ביתי יחסוך לכם כסף וגם יאפשר אינטימיות רבה יותר. אירוע כזה יוריד מהלחץ של חבריכם הסטודנטים להגיע עם מתנות יקרות וכך גם הם יוכלו להנות הרבה יותר. חשוב לציין שבאירוע ביתי צריך לוודא שיש לנו את כל המרכיבים לאירוע מושלם. זה מחזיר אותנו שוב לצורך לתכנן מראש את החתונה בכדי שיהיה לנו מספיק זמן להצטייד און ליין.

אירוע בייתי גם יאפשר לכם להתחתן בתאריכים הנחשבים ליקרים' או מבוקשים וגם להיות יותר גמישים.

תאמו ציפיות

חשוב להבין שהחתונה שלכם לא צריכה להיות יקרה או עמוסת משתתפים בכדי להיות אירוע משמעותי בחיים שלכם. חשוב שתגיעו נינוחים ותעמדו מתחת לחופה כאשר מסביבכם האנשים שאוהבים אתכם. כל היתר – פחות משמעותי. אם אתם צריכים להתחזק ולהשתכנע בדברים הללו אתם מוזמנים לשאול כל זוג נשוי אם הם נראים להם הגיוניים. הרוב המוחלט יאשרו את הדברים…

 

לבסוף, דעו שחתונה בזמן הלימודים יכולה להיות ההחלטה הכי טובה שתעשו בחיים. הקמת המשפחה בגיל מוקדם תתן לכם הרבה כוח וביטחון דווקא בצעדים הראשונים של החיים בזמן שמה שאתם צריכים זה יציבות ותמיכה. הסביבה הסטודנטיאלית משדרת לפעמים בדיוק את ההיפך – שזהו הזמן לפרוק כל עול ו'ליהנות'. אז ראשית, ניתן להינות גם כזוג נשוי ושנית זוהי לא מהות התקופה הזו. המהות שלה הוא התפתחות אישית ובניית העתיד שזה בדיוק מה שתשיגו בחתונה כסטודנטים.

שתף זאת :