אחת ולתמיד: האם מלגה יותר משתלמת מעבודה?

מלגה או עבודה

מלגה או עבודה

אחת ההתלבטויות המשמעותיות ביותר אשר עומדות בפניכם היא האם לנסות להתקבל למלגה או לוותר ולמצוא עבודה סטודנטיאלית. בדיוק בשביל ליישב את הסוגייה, החלטנו להציג לכם את היתרונות והחסרונות – כולל מסקנה סופית.

עבודה בזמן לימודים: כמה תרוויחו?

אין עוררין על כך כי מציאת עבודה בזמן תקופת הלימודים עלולה להיות אתגר לא פשוט, הן בשל העובדה כי לא מעט משרות נחשקות נתפסות מהר והן בשל השכר הנמוך יחסית אותו תוכלו לקבל. היקף שעות העבודה הוא מרכיב משמעותי מאוד בכל הנוגע לשכר, ולכן חשוב להבין כי משרות סטודנטים לרוב אינן יכולות להניב לכם סכומים גבוהים, אלא אם כן אתם מצליחים למצוא משרה עם היקף עבודה גבוהה יחסית. רוב הסטודנטים בוחנים אפשרות של עבודה כמלצרים או מארחים, כמו גם מאבטחים, אולם צריך לקחת בחשבון כי שעות העבודה עלולות לגבות מכם מחיר לא רק ברמת העייפות שלכם אלא גם מהצלחת הלימודים. עבודה תובענית אותה צריך לשלב עם לימודים אקדמיים עלולה לגרום לתשישות ולירידה משמעותית בהצלחתכם, ולכן יש לקחת זאת בחשבון. עם זאת, בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר מעסיקים הולכים לקראת ציבור הסטודנטים ומעניקים אפשרות לשעות נוחות בהתאמה לשעות הלימודים, כמו גם תוספת שכר והטבות. בעידן שבו סטודנטים רבים מתקשים לסגור את החודש, אין ספק כי עבודה מהווה חלק בלתי נפרד מהתמהיל הסטודנטיאלי, אולם יש לקחת בחשבון את ההשלכות – אותן ציינו.

מלגה – דרך מצוינת להרוויח כסף וגם לתרום לחברה

אם בעבר מלגות הלימודים היו מצומצמות למדי, כיום ניתן בקלות לאתר מגוון רחב של מלגות אשר מעניקות לכם כסטודנטים את האפשרות להרוויח כסף – בין 3,000 ₪ ועד תשלום מלא בעבור שכר הלימוד (תלוי בהיקף שעות המלגה) אך מעבר לכך גם ערך מוסף בדמות סיוע לאוכלוסיות מוחלשות וכן מימוש הפוטנציאל הטמון בכם, באמצעות מגוון רחב של הדרכות וקורסים אותם תוכלו לקבל במסגרת המלגה. מעבר לאלמנט הכספי המשמעותי, סטודנטים אשר סיימו את המלגה דיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה הן כתוצאה מהערך הכספי אך יותר מכך מהכישורים אותם קיבלו לעתיד, כמו גם חברים חדשים אותם הכירו וכן התחושה של המימוש העצמי אשר באה לידי ביטוי במסגרת המלגה.

האם אפשר לשלב בין מלגה ועבודה?

התשובה חלוקה. אם אתם לומדים בלימודי ערב, ניתן בהחלט לשלב בין עבודה לבין מלגה, אולם אם אתם במסגרת לימודים תובענית תתקשו מאוד לשלב בין השניים (אבל זה בהחלט אפשרי). על כן, מלגה מהווה דרך מצוינת בעבורכם גם להרוויח כסף וגם לתת לחברה, בהתאם למטרות האישיות שלכם ולתחושת השליחות הנלוות לתהליך. משום כך, אין ספק כי מלגה יכולה לסייע לכם גם לשלם בעבור שכר הלימוד באופן חלקי או מלא וגם לתרום מעצמכם.

שתף זאת :