מלגות מומלצות לסטודנטים בחיפה

לומדים בחיפה והסביבה? ובכן, זה הזמן להכיר את המלגות השוות אשר אותן תוכלו לקחת, ובכך להעניק גם לחברה וגם להקל באופן משמעותי על שכר הלימוד.

מלגות מומלצות לסטודנטים: לגזור ולשמור

סטודנטים בעיר חיפה? ובכן, אתם בוודאי יודעים כי באמצעות מלגה ניתן לקבל סכום כספי אשר מוריד את עלות שנת הלימודים, לעיתים בעשרות אחוזים. אם בעבר מספר המלגות בעיר היה מצומצם למדי, כיום ניתן להתקבל למגוון רחב של מלגות אשר מעניקות לכם גם את היכולת לתרום לסביבה ולחברה. אז מהן המלגות המומלצות ביותר בעבורכם? חקרנו, בדקנו ומצאנו:

מלגת רבדים

פרויקט רבדים הוא פרויקט ארצי אשר הוקם בזכות תורמים יהודים אשר תורמים מכספם לצורך חשיפת העולם היהודי לסטודנטים אשר מהווים את דור העתיד. למעשה, מדובר בפרויקט רחב היקף הנועד לקרב בין לבבות, מתוך מטרה להעמיק ביהדות גם בעבור סטודנטים שאינם מהמגזר הדתי-מסורתי. מדובר במלגה המורכבת מארבע וחצי שעות שבועיות, והיא כוללת בין היתר הרצאות וסדנאות, מסיבות ואירועים, טיולי מורשת בישראל ואפילו מסע לפולין עם חברי המלגה. במידה ותבחרו לעשות את המלגה באופן שנתי, תוכלו לקבל סכום של 5,000 ₪. תנאי ההצטרפות הוא ראיון אישי, ולאור הביקוש הרב מומלץ ליצור קשר עם נציגי הפרויקט בהקדם, כך שתוכלו לשמור את מקומכם ובכך להתחבר ליהדות דרך עולמות הפילוסופיה והתרבות.

מלגות לסטודנטים בחיפה

מלגת משלימים

במסגרת המלגה תוכלו כסטודנטים להפוך לחונכים בעבור ילדי אומנה. מדובר במלגה בעלת ערך מוסף, הן בשל הסיפוק אותו ניתן לקבל בזכות עבודה עם ילדים וכן התאמה לצרכים האישיים שלכם, כך שתוכלו להיות חונכים לילד בסמוך למקום המגורים ובזמנכם הפנוי. אולם, יש לקחת בחשבון כי מדובר במלגה עם אחריות גדולה מאוד, בשל הרגישות הנדרשת וכן ההשפעה שלכם על הילדים המגיעים מרקעים שונים וסובלים מלא מעט בעיות רגשיות.

מלגת אייסף

המלגה מיועדת בעבור סטודנטים עם קשיים כלכלים, כמו גם חיילים משוחררים ועולים חדשים. המלגה  שואפת לממש את הפוטנציאל הטמון בכל אחד מאיתנו, ועל כן היא מיועדת לפתח ערכי מנהיגות. במסגרת המלגה תידרשו לבצע חניכה אישית של תלמידים ברחבי העיר חיפה, כמו גם בשכונות פיתוח. מדובר במלגה מבוקשת בשל העובדה כי סטודנטים אשר מתקבלים מקבלים סיוע כספי למשך כל שנות הלימודים האקדמיים, כולל בתארים מתקדמים. נוסף לכך, תוכלו לקחת חלק בפרויקט של קידום אוכלוסיות מוחלשות באמצעות פעילות וסיוע בפרויקטים קהילתיים.

מלגת רשות הצעירים בחיפה

מדובר במלגה אשר מיועדת בעבור תושבי חיפה אשר הם מתחת לגיל 40, והיא כוללת הדרכה של בני נעור בסיכון. נוסף לכך, ישנם תפקידים התנדבותיים אחרים בהם תוכלו לקחת חלק, ובתמורה לקבל מענק בגובה של 5,000 ₪. מדובר במלגה הכוללת 140 שעות, ולמשך שנה לפחות.

 

כמו כן, ישנן מלגות נוספות ומגוונות, כמו מלגת משרד החינוך או מלגות פר"ח – עליהן מוטב לברר מבעוד מועד, ולו כדי להספיק להירשם. בהצלחה!