זה נכון שהיום המגמה היא ללמוד יותר באמצעות המסכים והטלפונים הסלולאריים. יחד עם זאת, עדיין יש בהחלט מקום של כבוד גם לספרים. רוצים ללמוד הרבה ולהעביר את הזמן שלכם בנעימים? קבלו את רשימת רבי המכר המרתקים של השנה

סיפור חיי

האוטוביוגרפיה החדשה של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. זהו הספר המדובר ביותר בכל המדיומים השונים במהלך השבועות האחרונים. ספר זה מכיל תכנים ייחודיים, כמו סיפורו האישי של נתניהו במהלך מבצע סוואנה, בו שירת כקברניט של סיירת הרמטכ"לים, פרץ למטוס כדי לחלץ ולהציל את הצוות לאחר השתלטותו של מחבלים. כמו כן, הספר כולל אירועים שונים בחייו של נתניהו הנוגעים ישירות לסיפור היהודי והישראלי. הספר של נתניהו נקרא סיפור חיי ואנחנו ממש ממליצים לכם לקרוא אותו. אין ספק שבנימין נתניהו היא דמות מרתקת וגם אם מבחינה פוליטית צאתם לא הכי מתחברים אליו, יש לנו הרבה מה ללמוד מהפועל שלו ומהתקשורת שלו עם האנשים סביבו.

אבא עשיר, אבא עני

אבא עשיר, אבא עני הוא אחד הספרים המשפיעים ביותר בעולם ועל כן הוא נמצא בראש רשימת רבי המכר כבר כ-25 שנה. ספר זה מעניק מידע רחב על ניהול כספים אישי, לרבות השקעות כספים. אם אתם מתעניינים בפיננסים, שוק ההון או סתם רוצים ללמוד כיצד תוכלו להתנהל עם הכסף שלכם בצורה נבונה ורווחית יותר, אין ספק שזה הספר עבורכם.

כוחו של הרגל

נדמה לנו שרוב הבחירות שלנו הן תוצאה של החלטות מכוונות, אבל הן לא. הרבה ממה שאנחנו בוחרים לעשות הוא תוצר של הרגל. למרות שחלק גדול מההרגלים הללו עשויים להיראות חסרי משמעות, לתוצאות המצטברות יש השפעה עצומה על הבריאות שלנו, יכולת העבודה, הרווחה הכלכלית והאושר שלנו. אנשים ניסו לחקור את ההרגלים שלנו ברצינות במשך מאות שנים, אבל רק בשני העשורים האחרונים, מדעני מוח, פסיכולוגים, סוציולוגים ומשווקים החלו להבין איך הרגלים עובדים – וחשוב מכך, איך הם השתנו.

כוחו של ההרגל לוקח אותנו למסע מרגש של גילויים מדעיים שמסבירים מדוע קיימים הרגלים וכיצד ניתן לשנותם כדי ליצור הצלחה בחברות ובעסקים. , בקהילות שלנו ובחיים שלנו כדי ליצור שינוי בחיינו שלנו.

 

 

הספר האדום

המלחמה הקרה של אמצע המאה העשרים. היהודים בונים מדינה ועליהם לבחור צד. הבחירה בין ברית המועצות לארה"ב תקבע את אופייה של החברה הישראלית: האם זו חברה סוציאליסטית, אידיאולוגית, מגויסת — או חברה קפיטליסטית, מערבית, בורגנית.

זהו סיפורם של שלושה רבנים בשמאל הישראלי – יצחק טבנקין, מאיר יערי ומשה סנא – באותן שנים מכוננות. הספר משרטט את עבודתם ביד אמן ובפרוזה דקיקה כסיפור תנ"כי וסיפוריהם נפשות קרועות, שנקרעו בין חלומותיהם המשיחיים על גאולת האדם להתפכחותם מהכאב והסבל של הסובייטים הקומוניסטיים; בין התמסרות לרעיונות נשגבים לאפלה. קנאות, ולפעמים אפילו עריצות חיי היומיום. ספרות שמעוררת סערות רגשיות, היסטוריות ואפילו עכשוויות, ששואלת את הקוראים שאלות מורכבות על נאמנות ובגידה, ציונות ויהדות, אמונה וכפירה.

הארנב הקשיב

ב"הארנב המקשיב" מדובר על ילד שמשחק לבד ובונה בעצמו בניין מפואר מאוד – אבל הוא נופל בגללו. אי אפשר להסביר היטב למה זה קרה, למה המבנה התפרק והילד עדיין היה עצוב מאוד. לאורך הספר, בכל פעם מופיעה חיה אחרת ומנסה לתת לו דרכים שונות להתמודד עם צערו: כל חיה מראה איזושהי תגובה רגשית אחרת ולא מצליחה לנחם את הילד. לבסוף מגיע הארנב והוא לא עושה הרבה תנועה, הוא לא עושה שום דבר יזום – הוא פשוט נשאר עם הילד, יושב איתו, ולאט לאט נותן לילד להיפתח ולהרגיש את הרגשות והמחשבות יוצאים החוצה בעצמו – ו לקבל את המצב.

לסיכום,

אם אתם רוצים ללמוד הרבה וגם להעביר את הזמן שלכם בנעימים, אנחנו ממליצים לכם לנסות את הספרים שסקרנו במאמר זה. אין לנו ספק שתוכלו ללמוד מהספרים הללו לא מעט.