תור לרופא

סטודנטים הם רובם ככולם צעירים יחסית ליתר האוכלוסייה ולכן נושאים כמו רפואה, קופת חולים או תורים למומחה אינם מעסיקים אותם בחיי היום יום. אם אתם סטודנטים, אתם בוודאי יכולים להזדהות עם הסנטימנט הזה. הבעיה מתחילה כאשר אותם סטודנטים נדרשים לראות רופא. רבים מהם לומדים בעיר שהיא מרוחקת מביתם ומשפחתם. הם מעולם לא ביקרו בה אצל רופא ואולי אפילו לא יודעים היכן לחפש מענה רפואי. בתור צעירים אין להם ניסיון רב בהתעסקות עם הבירוקרטיה הרפואית של קופות החולים ויכול להיות שבכלל הם נסמכו על ההורים שיעשו זאת בשבילם. צריך לזכור שגם לסטודנטים צעירים ובריאים יכולות להתעורר שאלות ובעיות המצריכות ביקור אצל רופאים מומחים שונים: אורטופדיים, גניקולוגים, פסיכיאטרים ועוד. בנוסף, קיימים לא מעט סטודנטים עם בעיות רפואיות, כרוניות או אחרות, הזקוקים לראות רופא מידי פעם ואינם יודעים כיצד לעשות זאת. במאמר הזה נפרט את הדרכים הכי טובות לכך.

הזמנת תורים באתרים ייעודיים

ניתן לבצע הזמנה של תור לבדיקה רפואית בכל מיני אתרים ייעודיים אשר נוצרו במיוחד לשם כך. אחד האתרים הטובים לכך הוא 'דוקתורים' בו ניתן לבצע זימון תורים אונליין לרופאי משפחה וגם רופאים מומחים רבים. למעשה, האתר מכיל רשימה של עשרות אלפי רופאים מומחים המשרתים את חברי כל קופות החולים. מי שמעוניין בייעוץ רפואי פרטי, מחוץ למסגרת הביטוחית הרגילה, יוכל כמובן גם למצוא לכך מענה. היתרון לכם כסטודנטים הוא שניתן לערוך חיפוש של רופא לפי מיקום גיאוגרפי ספציפי. כך יכולים גם מי שלא מכירים את עיר מגוריהם הנוכחית לקבוע תור ביעילות ממש כמו תושב וותיק של אותו ישוב.

הזמנת תורים באתרי קופות החולים

קופות החולים השונות מנהלות גם הן אתרים משלהם. אותם אתרים יכללו כמובן רק את הרופאים והרופאות אשר עובדים יחד עם אותה הקופה הספציפית. באתרים הללו תוכלו לתאם פגישות עם רופאים מומחים או רופאי משפחה וגם כאן ניתן לחפש לפי מקום מגוריכם. אין צורך בהיכרות קודמת עם רופא מומחה בכדי לתאם עימו תור דרך אתר קופת החולים. אם אינכם בטוחים לגבי מהות התלונה עצמה וסוג ההתמחות הדרושה לכם, תוכלו להגיע להתייעצות ראשונית אצל רופא המשפחה (אם הוא מתאים לכם) וממנו לקבל הפניה לרופא מומחה. יש לציין שגם תור לרופא משפחה יכול להיעשות לרופא איתו אין לכם היכרות מוקדמת. המצב בו אתם גרים רחוק מהרופא הרגיל שלכם הוא מוכר ומקובל. התיק הרפואי שלכם נשמר במחשב כך שהוא זמין לעיון על ידי הרופא אליו תקבעו תור.

אפליקציות לקביעת תורים

קופות החולים מפעילות אפליקציות שונות לקביעת תורים לרופאים. ניתן לקבוע תור לרופאי משפחה, רופאים מומחים ואף לקבל תזכורות שונות לגבי בדיקות שיש לכם ביומן. האפליקציות הללו הן שימושיות גם בשביל לעיין בנתונים שונים שלכם בתיקכם הרפואי. זה יכול להיות שימושי אם אתם צריכים עצה מרופא שאינו עובד עם הקופה, למשל רופא פרטי.

 

לבסוף נציין שבתור סטודנטים שצריכים לקבוע תור לרופא, תוכלו כמובן גם להתקשר למוקדי המענה הטלפוני השונים של קופות החולים. יש אנשים רבים הנרתעים מהשימוש באינטרנט ומעדיפים את השימוש בטלפון. לעיתים המענה יכול לארוך מעט יותר זמן אז התכוננו לכך.

זכרו שכל הנאמר כאן הוא לגבי קביעת תור למקרים שאינם דחופים. אם נפצעתם או שאתם חשים מאד ברע באופן פתאומי, תוכלו כמובן להגיע למוקד רפואת חירום בחדר המיון של בית החולים הקרוב אליכם. במידה והפגיעה או המצוקה חמורה, תוכלו תמיד לפנות להזמנת טיפול רפואי על ידי אמבולנס במוקד 101.

רפואה שלמה!