עבודות פרילנס לסטודנטים

עבודות סטודנטים טובות אינן דבר שקל למצוא. בתור סטודנטים אתם רוצים עבודה שלא מחייבת הרבה שעות עבודה כמו משרה מלאה ומצד שני אתם כן רוצים שהיא תהיה מתגמלת מספיק. עוד דרישה היא כמובן הגמישות מתי וכמה לעבוד. לעיתים יש לסטודנטים חודשים עמוסים במבחנים ולעיתים הם פנויים יחסית. היכולת למצוא משרה שתתאים לדרישות הללו הולכת ומצטמצמת אבל יש מוצא. יותר ויותר סטודנטים וסטודנטיות גילו שאפשר לשלב בין כל העולמות. מילת המפתח היא עצמאות, או עבודה כפרילנסר. למעשה מדובר בפתיחת עסק לכל דבר ועניין. רבים מעט נרתעים מהרעיון הזה, לדעתנו אין סיבה ממשית לכך. המשיכו לקרוא בכדי לקבל רעיונות לעבודות שתוכלו להתפרנס מהם, אבל לפני הכל, ניתן הסבר כיצד מתחילים.

מכריזים עצמאות – פותחים תיק עוסק

קיימות שתי אפשרויות עיקריות לעסקים קטנים. לגבי כל האפשרויות שנזכיר כאן במאמר נמליץ לפתוח עוסק פטור. אם ההכנסות שלכם יגדלו, תמיד תוכלו לעבור לעוסק מורשה אבל אז תצטרכו כבר לדווח כל חודשיים וגם לשלם מע"מ. כעוסק פטור אתם יכולים לנהל עסק ממש בקלות. פעם בשנה אתם מגישים דיווח על הכנסות והוצאות. אתם לא גובים מע"מ וגם לא מזדכים עליו. זה מאד מפשט את התהליך לפחות בהתחלה. בנוסף, כעסק תוכלו להגיש חלק מהוצאות השכירות והוצאות שוטפות בבית כהוצאות משרד. הוצאות אחרות יכולות להיות כיסא או שולחן משרדי וגם ציוד מחשוב ותקשורת.

תהליך פתיחת תיק עוסק פטור הוא פשוט ביותר ובעיקרון לא צריך רואה חשבון בכדי להגיש את הטפסים.

עובדים מהבית כעצמאיים

ריכזנו כאן שורה של מקצועות בהם תוכלו לעבוד מהבית פרילנסרים ולממן את הלימודים שלכם בכיף.

גרפיקה

תוכלו לבצע עבודות גרפיקה שונות ברמות שונות. זה יכול מאד להתאים למי שיש רקע קטן בציור או עיצוב וגם יכולת ללמוד תוכנות גרפיקה. הלקוחות שלכם יכולים להיות זוגות מתחתנים שרוצים הזמנה לחתונה או אפילו עסקים שצריכים לוגו. יש תמיד דרישה לעבודות כאלו והשכר יכול להיות טוב אם כי רק לאחר ניסיון מסוים, ומעולה כעבודה לזמן התואר.

בניית אתרים

זהו מקצוע שידרוש מכם הכשרה והוא מתאים למי שיש רקע בתחום טכני וגם יכולת ללמוד דברים באופן עצמי. ייקח זמן עד שתוכלו להציע את שירותכם בשוק אבל התגמול יכול להיות גבוה בשביל הזמן שאתם משקיעים. בניית אתרים יאפשר לכם גם לבנות אתרים לעצמכם ולהרוויח מהם.

ניהול רשתות חברתיות

זו עבודה למי שיודע ליצור עניין ברשתות חברתיות. העבודה משלבת כמה יכולות שונות כולל: שיווק, יכולת ביטוי, יזמות, ניהול עצמי ועוד. זו עבודה שתצריך התקשרות עם לקוחות קבועים ולא תאפשר לכם ממש 'להיעלם' לגמרי בזמן בחינות למשל. מצד שני, התמורה יכולה להיות גבוהה למי שמצליח.

ניהול קמפיין PPC

זוהי מיומנות שדורשת הרבה ניסיון ולימוד עצמי בכדי ממש להצליח. ניתן להתפרנס מעולה מזה אבל רק לאחר שיש כבר הצלחות מוכחות ביד.

כתיבת תוכן

זהו שם כולל למגוון עבודות כתיבה. ניתן לכתוב ישירות לבעלי אתרים שונים או לסוכנויות שעובדות עם מקדמי אתרים למשל. כתיבת תוכן לא מצריכה הרבה ידע מוקדם ומאפשרת הרבה גמישות בעבודה.

ניהול אתרי מכירה

אם אתם כבר יותר יזמיים באופי, תוכלו להתחיל ולהקים אתרים למכירות של מוצרים שונים אותם תקנו מספקים שונים באינטרנט. הפעולה הזו נקראת דרופשיפינג והיא מצריכה מכם להיות כל הזמן עם היד על הדופק ולתפעל עסק חי. מהצד השני, היא יכולה להיות מתגמלת ביותר מבחינה כלכלית.

 

בשביל לקבל עוד רעיונות לסוגי עבודות שנדרשות כפרילאסרים תוכלו פשוט לבדוק את הנושא ברשתות החברתיות בקבוצות ייעודיות לכך.