לוח דרושים לסטודנטים

בשל יוקר המחיה במדינת ישראל, נאלצים סטודנטים לצאת לעבודה בזמן תקופת הלימודים. כיצד תוכלו למצוא את המשרה הטובה ביותר בעבורכם אשר מגלמת גם שכר גבוה? להלן טיפים לצורך מציאת עבודה.

מחפשים עבודה כסטודנטים? כך תעשו זאת על הצד הטוב ביותר

ע"פ סקר אשר נערך מטעם אגודת הסטודנטים, כ 96% מהסטודנטים עובדים במהלך הלימודים. הסיבות לכך רבות, אולם הסיבה המרכזית היא יוקר המחייה והתשלום הגבוה בעבור שירותים כמו שכר דירה, תשלומים, בילויים וכמובן תשלום שכר הלימוד. כיום כמעט ואף סטודנט אינו יכול להרשות לעצמו שלא לעבוד בזמן התואר, ולכן יש יתרונות וחסרונות. היתרון הבולט הוא כמובן התגמול הכספי והאפשרות לרכוש ניסיון בזמן תקופת הלימודים (אם אתם עובדים באותו תחום לימודים) כמו גם האפשרות לעבוד בהתאם לשעות הלימוד שלכם. אולם, אם מדובר בעבודה סיזיפית היא עלולה להשפיע על איכות הלימודים שלכם, כמו גם לגזול מזמנכם הפנוי עם חברים ובני משפחה.

אם אתם מתחילים ללמוד בקרוב או מחפשים עבודה אשר מתאימה לסטודנטים, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג לכם טיפים ממיטב המומחים, כך שתוכלו למצוא עבודה במהירות:

יצירת קשר עם חברת השמה

באמצעות הרשתות ניתן לאתר באופן קל ופשוט חברות השמה אשר מתמחות באיתור משרות לסטודנטים. מדובר במשרות בלעדיות אשר אינן מתפרסמות בלוחות הדרושים, ולכן ניתן לקבל קדימות על פני מועמדים אחרים. נוסף לכך, באמצעות חברת השמה ניתן להתחיל ולעסוק במקצוע שלכם עוד בתקופת הלימודים, ובכך לקבל יתרון נוסף גם בעתיד, בשל הניסיון התעסוקתי אותו תקבלו במשרה התחלתית. שימו לב כי מדובר בהשקעה כספית, אולם בשל אחוזי הגיוס הגבוהים ניתן בהחלט לומר כי מדובר בנתיב מצוין לצורך מציאת משרה.

עבודה לסטודנטים

איתור משרות דרך לוחות דרושים של המוסד האקדמי ואגודת הסטודנטים

אגודת הסטודנטים בשילוב של מוסד הלימודים מאפשרות לסטודנטים לקבל גישה למשרות עדכניות בעבור סטודנטים, חלקן משרות מלאות וחלקן משרות חלקיות. נוסף לכך, מומלץ ליצור קשר עם אגודת הסטודנטים שלכם, בשל העובדה כי ניתן לקבל ייעוץ תעסוקתי ללא עלות ובכך למקד את תהליך החיפוש בצורה נכונה.

קבוצות פייסבוק

הרשתות החברתיות מהוות אופציה נהדרת בעבורכם לצורך חיפוש עבודה, וזאת בשל פרסום של מאות משרות מטעם מעסיקים כמו גם חברות השמה. באמצעות קבוצות פייסבוק תוכלו לאתר בקלות את המשרה המתאימה לכם הן מבחינת השעות והן מבחינת אזור המגורים, אולם יש לקחת בחשבון כי המשרות הללו מתפרסמות לציבור הרחב ולכן הביקוש אדיר. שימו לב כי אתם מקפידים לשלוח קורות חיים מסודרים וכן מכתב מקדים, לצורך הגדלת הסיכוי לקבלה. שימו לב כי אם יש לכם חברים אשר עובדים במקום עבודה מבוקש, זה הזמן ליצור עמם קשר לצורך קבלת פרטים נוספים וגיוס בהמלצתם.