האם יש חברות הייטק טובות בחיפה?

חברות הייטק בחיפה

ישנם רבים שגרים באזור חיפה ולומדים או מתכננים ללמוד מקצוע הייטק כלשהו. אנשים אלה, כמו גם מי ששוקל לעבור ולגור באזור זה, שואלים את עצמם בוודאי, האם ואילו חברות הייטק אטרקטיביות, ניתן למצוא בחיפה? אז הנה כמה חברות בולטות, אשר מספקות אופציות תעסוקה מעניינות באזור חיפה, לאחר הלימודים:

עיר בולטת

חיפה היא עיר בולטת מבין ערי ישראל, גם בתחום ההייטק. ראו למשל רשימת חברות הייטק באתר דיאלוג ותגלו שרבות מהן ממוקמות כיום בחיפה. למעשה, מרכזי פיתוח של כמה מחברות ההייטק הבינלאומיות הבולטות ביותר ממוקמות בעיר זו. בדרום העיר חיפה ממוקם פארק ההייטק הוותיק והגדול מת"ם ("מרכז תעשיות מדע"). בין חברות ההייטק שבולטות בעיר זו במיוחד, נציין כדוגמה את:

אינטל ישראל

אינטל היא בין החברות הבולטות ביותר בעולם המחשוב, מאז ומתמיד. זאת, תודות למרכזיות שאין שני לה, של המוצרים שהם מפתחים בעולם המחשוב. כמובן, אינטל הגיעה לשם גם בזכות מצוינות ומבחינת מקום עבודה, היא נחשבת אטרקטיבית מאוד. במרכז המקומי בחיפה, פותחו טכנולוגיות חשובות רבות של אינטל והחברה הבינלאומית גם רכשה כמה חברות הייטק ישראליות.

יבמ

חברת יבמ מפעילה בחיפה מעבדת מחקר, שהיא הגדולה ביותר שלה מחוץ לארצות הברית. המעבדה ממוקמת באוניברסיטת חיפה. זו היא ללא ספק עוד אחת מהענקיות הבינלאומיות, הוותיקות ביותר בעולם המחשוב. החברה ממוקדת במחשוב עסקי מהיבטים רבים של התחום וללא ספק מהווה יעד תעסוקה מעניין לכל חובב טכנולוגיה. מי שחושב שמדובר בחברה "מיושנת", טועה ובגדול, לאור היקף הפטנטים שהחברה רושמת באופן מתמשך ובהיקפים יוצאי דופן.

מיקרוסופט

חברת מיקרוסופט מחזיקה מרכז פיתוח גדול בחיפה. במרכז זה זמינות משרות שונות בתחום התוכנה, שם החברה בולטת כמובן מאוד עם מערכות ההפעלה שלה. כמו כן, מיקרוסופט ישראל מציעה משרות לסטודנטים ועבודה בזמן התואר, כולל משרות כמתמחים ומשרות בשילוב לימודים.

קוואלקום

רוצים משרה בתחום האלקטרוניקה (בעיקר תקשורת), בחברה בינלאומית וותיקה ובולטת מאוד, עם דגש עם חדשנות, פטנטים, פריצות דרך טכנולוגיות וכדומה? אז ייתכן שתעניין אתכם חברת Qualcomm, שגם היא פעילה בחיפה.

עוד חברות ונישות

בלי גוגל אי אפשר כיום. חברה זו פופולארית תמיד מבחינת מחפשי עבודה, לכל הפחות מאחר שזה נראה מצוין בקורות החיים. לגוגל שני מרכזי פיתוח בישראל, שאחד מהם ממוקם בעיר חיפה. עם זאת, מדובר בחברה שעיקר פעילותה בתחום מנועי החיפוש. נכון, היא עושה עוד דברים רבים, אבל רוב הכנסותיה מגיעות מנושא החיפוש. כך שמדובר במידה רבה בחברת נישה. פיליפס היא עוד דוגמה לכך, שניתן למצוא בהייטק בחיפה משרות מעניינות בתחומי נישה מיוחדים. במקרה זה, מרכז הפיתוח של החברה בחיפה עוסק בהדמיה רפואית. כל עולם הטכנולוגיות הביטחוניות, הוא כידוע מפותח ונרחב מאוד בישראל. יש לכך כמובן ביטוי גם בחיפה. אלביט למשל, היא בין הבולטות בעולם בנושאים כאלה, בוודאי בארץ. מדובר בחברת ענק במונחים מקומיים, אשר פועלת בחיפה, כמו גם בלא מעט ערים נוספות בארץ. בחברה בסדר גודל כזה, ניתן למצוא מגוון רחב של משרות, עם דגש על אלקטרוניקה ובמיוחד אלקטרואופטיקה, אך לא רק. חברת רפאל היא שם נוסף בתחום זה, בולט מאוד וותיק מאוד (1948), עם כמה אלפי עובדים! ברפאל תוכלו לעבוד על פיתוח סימולאטורים, פתרונות לוחמה אלקטרונית, מערכות נשק מונחה ועוד.

לסיכום

נראה שלא חסרות משרות הייטק לאנשים מוכשרים בחיפה. ההיצע אולי לא נרחב כמו במרכז הארץ, אך מבחינת הצפון, חיפה היא בחירה מצוינת למחפשי עבודה בהייטק.

שתף זאת :