הסרת שיער באופן עצמאי: קל, פשוט וחסכוני

שמירה על הרגלי טיפוח כמו הסרת שיער בזמן תקופת הלימודים עשויה להיות מאתגרת למדי, בשל לוח זמנים צפוף, בייחוד בזמן תקופת הבחינות והגשת עבודות. הגעה באופן פיזי לקוסמטיקאית לטובת הסרת שיער גוזלת מכם זמן וגם עולה לא מעט כסף, ועל כן אפשרות שעומדת בפניכם היא לבצע את תהליך הסרת השיער באופן עצמאי. כיצד תוכלו לבצע את התהליך מהבית ובצורה דיסקרטית? להלן טכניקות שונות בהן תוכלו להיעזר לטובת גוף חלק ונטול שיערות:

מכשירים להסרת שיער

באמצעות מכשירים חשמליים להסרת שיער ניתן לבצע את התהליך באופן יעיל ואפקטיבי למשך זמן ארוך. המכשירים המומלצים שיוכלו לסייע לכם מפורטים באתר Shavers. מדובר במכשירים בפועלים על בסיס סוללות או נטען, והם מאפשרים להסיר את השיער בכל חלקי הגוף, באופן יעיל. דרך סקירה ברשת ניתן לבצע רכישה של מכשירים מעולים אותם מייצרים מיטב היצרנים, כל זאת מתוך מטרה ליצור תהליך הסרה מהיר אך אפקטיבי למשך שבועות רבים כתוצאה מתהליך של תלישת השיער באמצעות צבטות התולשות את השיער מהשורש. למרות ששימוש במכשירים עשוי להיות כואב למדי, התוצאות הן טובות יותר מאשר גילוח או שימוש בקרם ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת להסיר את השיער באופן אפקטיבי ולמשך זמן רב.

שעווה

מדובר בשיטה מוכרת להסרת שיער והיא מתבצעת באמצעות שעווה קרה או חמה. מדובר בשיטה אפקטיבית המאפשרת לשמור על עור נקי משיער למשך שבועיים עד ארבעה שבועות במידה ומבצעים את תהליך ההסרה בצורה נכונה – כנגד כיוון גדילת השיער. אם אתם בוחרים להשתמש בשעווה חמה בדקו היטב כי היא בטמפרטורת החדר מתוך מטרה למנוע מצב של כוויה, ומיד לאחר התלישה למרוח קרם הרגעה מאחר ועלולים לצוץ פצעים קטנים כתוצאה מהתהליך.

הסרת שיער: כל הדרכים לעשות זאת בעצמכם

קרם להסרת שיער

מדובר בקרם שאותו ניתן לרכוש בכל רשתות הפארם. הקרם אינו מיועד לאזור הפנים אלא רק לאזור הרגליים, ידיים ובית השחי. הסרת השיער מתבצעת באופן קל ופשוט: מורחים את הקרם על האזור, ממתינים מספר דקות ובאמצעות הכף המצורפת לקרם מסירים את השיער. התוצאה של ההסרה דומה מאוד להסרה באמצעות גילוח, והיא נחשבת לבטוחה יותר מאחר ואין שימוש בסכין גילוח שעלולה לגרום לחתכים בעור בעקבות שימוש לא נכון.

סכין גילוח

גילוח נחשב לשיטה המהירה ביותר לטובת הסרת שיער, וזאת באמצעות שימוש בסכין איכותית אותה מעבירים על האזור השעיר. העלות של סכין גילוח יכול לנוע בין מספר שקלים ועד מאות שקלים בעבור סכין רב פעמית הפועלת על בסיס סוללות. מדובר באמצעי זול ופשוט, אולם צריך לקחת בחשבון כי הוא לא מספק תוצאות לטווח הרחוק מאחר ומדובר בגילוח של השיער על פני השטח ולא מהשורש. בנוסף, נדרש לחזור על הפעולה באופן תכוף (בפרק זמן של יומיים עד שלושה) מאחר ונוצר מראה לא אסתטי של זיפים. בנוסף, אין להשתמש בסכין גילוח באזור הפנים בעבור נשים – לאור המראה של הזיפים והמהירות של גדילת השיער מיד לאחר פעולת הגילוח.

לסיכום, רכישה של מכשיר חשמלי להסרת שיער דרך מותג מוביל או טכניקה של שעווה, קרם וסכין גילוח מהווים את הדרכים בהם תוכלו לנקוט בכדי לעבור את תקופת הלימודים כאשר אתם נטולי שיער. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה בדקו היטב את הסריקות ברשת ובחנו כל טכניקה בנפרד, מתוך מטרה להבין מה הכי נוח ועובד לכם. בכך, תוכלו לחסוך כסף  גם לטווח הרחוק בעקבות הימנעות מטיפולים יקרים להסרה, כמו גם פינוי זמן לטובת הגעה לקוסמטיקאית.