אתר רדיו הד

לומדים באוניברסיטה או במוסדות לימוד מקצועיים? זה ממש לא משנה אם מדובר בזמנים שגרתיים ואתם פשוט צריכים ללמוד למבחנים או עבודות בבית או שזאת תקופת הקורונה, בה הלמידה כולה נעשית מרחוק – כולנו יודעים שלמידה מבית היא לא תמיד הדבר הכי אידיאלי שיש. באופן טבעי הבית שלנו מלא בהסחות דעת וקל מאד להתפתות אליהן, ולצד זה העובדה כי לא מדובר בסביבה לימודית, אלא בסביבה הביתית, מקשה עוד יותר על כל התהליך. לכן, במיוחד אם אתם חייבים ללמוד מהבית באופן קבוע או באופן מזדמן, חשוב לדעת כי ישנן שיטות ללמוד טוב מהבית. בואו נכיר כמה מהן.

מוזיקה לריכוז

יש כאלה שחייבים שקט מופתי בזמן הלמידה, אבל הרוב דווקא צריכים סוג רעש או מוזיקה ברקע כדי להתרכז במהלך הלימודים. כדאי בהחלט למצוא מנגינות מתאימות שאתם מתחברים אליהם ויעזרו לכם להתרכז יותר בחומר הלימודי ומומלץ בהחלט להאזין לרדיו באתר רדיו הד, בו תוכלו למצוא אינספור ערוצים וסגנונות מוזיקליים שונים, שכמה מהם ודאי יתאימו לכם ויקלו עליכם את הלמידה.

לו"ז לימודים

בגלל שמדובר בבית שלנו, רובינו לא ממש מתייחסים ללמידה כעניין בפני עצמו, אלא יותר כמשהו "על הדרך". כדי שהלמידה תהיה אפקטיבית יותר, ערכו לו"ז מפורט של יום הלימודים וכתבו בו עם אילו נושאים תתחילו, מה יותר חשוב בכל יום נתון ועל איזה חומר לימודי ניתן לוותר ולדחות ביום אחר וכמובן חשוב לזכור לשלב הפסקות יזומות כל שעה וחצי לערך, כולל הפסקות לארוחות.

תזונה

בלי קשר ללימודים, דווקא בבית שלנו אנו נוטים להשקיע פחות במה שאנחנו אוכלים, בייחוד כשאנחנו לבד ולא צריכים לבשל עבור אחרים, מה שלרוב קורה כשמדובר ביום לימודים מהבית. מה שחשוב להבין הוא שאכילה לא מסודרת פוגעת באופן משמעותי בריכוז ואם לא תקפידו לאכול כמו שצריך זה בהחלט יפריע לכם ללמוד. על כן, לצד הלו"ז המפורט כדאי גם לתכנן מראש את התפריט היומי. הקפידו לשלב מאכלים מגוונים, המעיטו בסוכר ושתייה מתוקה, שלבו נשנושים קטנים ובריאים כמו ירקות, אגוזים ושקדים ואל תשכחו לשתות הרבה מים במהלך היום. יש מאכלים שיכולים לתרום לריכוז שלכם, וכדאי לשלב אותם במסגרת התפריט בהתאם לטעם האישי שלכם.

כושר גופני

גם כושר גופני תורם רבות לריכוז במהלך הלמידה וישיבה ממושכת מול המחשב או דפי הלימוד דווקא פוגעת בריכוז. לכן מומלץ בהחלט לשלב אימונים על בסיס קבוע במהלך כל יום לימודים. אילו לא חייבים להיות אימונים קשים ומפרכים, אלא תרגילים פשוטים להזרמת הדם והנעת הגוף שיאפשרו הפוגה ואתנחתא מהלמידה ויעזרו לפרוק את האנרגיה המצטברת אחרי ישיבה לזמן ארוך.

לסיכום

מילת המפתח כאן היא ללא ספק תכנון נכון. אם תקפידו להיערך כראוי לכל יום לימודים עם מוסיקה מרגיעה, אוכל ולו"ז מסודר, יש סיכוי לא רע שתצליחו לעמוד ביעדים שלכם וללמוד לא פחות טוב גם מהבית שלכם.