מבחנים, לחץ, צבירת נקודות זכות, הגשת עבודות אקדמיות, פרנסה ותחזוקה של חיי חברה פעילים – לצד כל המשימות הקשות שבחיי סטודנטים – גילתם כי יש לכם חום. איזה באסה! לא קל להיות סטודנט וחום גבוה מעיד על איזו בעיה גופנית שצריך לטפל בה. אם אתם רוצים להוריד חום, כדאי לפני שאתם ניגשים באופן אוטומטי אל מגירת התרופות או נוטלים אנטיביוטיקה: להכיר מספר דרכים להוריד חום באופן טבעי.

אז איך מורידים את החום הגוף ללא תרופות?

באופן כללי מדי פעם צריך לבדוק ולכן תמיד כדאי שיהיו מדי חום בבית. כיום יש מדי חום מדויקים וחכמים שמספקים תוצאות במהירות ומצפצפים בתחילת הבדיקה ובסיום. בדקו חום לפני ואחרי שאתם מתחילים את הפעולות של הורדת החום כדי להבין האם חל שינוי. אחרי שמדדתם את הטמפרטורה וגיליתם שהיא גבוהה – תוכלו לפעול בשיטות הבאות:

לפני התרופות: איך מורידים חום באופן טבעי?

שהייה באמבטיה עם מים פושרים

השיטה הראשונה להורדת חום כוללת אמבטיה עם מים פושרים. המים הפושרים מורידים את חום הגוף וכדאי שהם אפילו יהיו קרירים במידה ומדובר בימי הקיץ. בכל מקרה לאמבטיה כדאי להוסיף עלי תימין וציפורן כדי האפקטיביות תהיה הרבה יותר טובה. שהו באמבטיה או במקלחת במשך 20 דקות וודאו כי יש לכם מקום לשבת בנוח (כמו למשל על כיסא במקלחת) כדי שלא תיפלו במקרה של חולשה. הכינו מגבת יבשה ונעימה לעיטוף הגוף לאחר הרחצה ושכבו במיטה.

תה עם תמציות שום וג'ינג'ר

דרך נוספת להוריד חום נעשית באמצעות שתיית תמציות שום וג׳ינג׳ר כתוש. לשום יש סגולות רפואיות אנטי בקטריאליות אשר מחזקות את מערכת החיסון ומונעות צינון שפעת וחום. גם לג׳ינג׳ר סגולות רפואיות שונות, החל מהגנה על המערכת החיסונית והוא יקל על כאבי גרון, שפעת ונזלת.

שמירה על טמפרטורת הגוף

שמרו על טמפרטורת גוף תקינה ווודאו שכשאתם נחים במיטה או על הספה, כי לא חם לכם או קר לכם מידי, בעיקר אם אתם מצוננים. חשוב להתכסות בשמיכה שתכסה את כל הגוף וכדאי שהיא לא תהיה עבה מידי על מנת שלא תזיעו ולא יתלוו לחום גם הזיות וסיוטים.

רטייה קרה על המצח

אם אין לכם אמבטיה וכבר עשית מקלחת בטמפרטורת החדר, תוכלו להניח רטייה קרירה שספגתם במים וסחטתם. את הרטייה מניחים על המצח כאשר שוכבים במיטה. רטייה כזו גם תעביר כאבי ראש וגם תעזור להוריד את חום הגוף.

עיסוי גוף עם חומץ

כדאי למצוא אדם קרוב שיעסה את כפות הרגליים והידיים כדי להזרים את הדם בגוף, מה שיווסת את טמפרטורת הגוף. מומלץ לבצע עיסוי עם חומץ באזורים כמו העורף, בית השחי, המפרקים ואחורי הברכיים. לאחר מכן התקלחו ותוכלו לשים לב שחום הגוף יורד.

לעסו בזיליקום

לעסו בזיליקום רתוח עם ג'ינג'ר כדי להנות מהמרכיבים האנטי דלקתיים שהעלים מכילים. השתמשו בבזיליקום כל כמה שעות בחליטה או שאפשר ללעוס אותו טרי. הלעיסה תספק גם הרגשה רעננה.

אכלו מרק עם שום בצל וכרכום

הכינו מרק עוף והוסיפו לו שום, בצל וכורכום. תבלין כמו כורכום מכיל מרכיבים אנטי ויראליים ואנטי חיידקיים שיספקו הגנה וריפוי לגוף. אכילת מרק עוף תאפשר אנטיביוטיקה טבעית לגוף והחלמה מהירה יותר.

לסיכום, כשאנחנו נמצאים בשנת הלימודים הדבר האחרון שאנחנו רוצים שיקרה לנו זה שנחלה. לכן אם יש חום כדאי לנסות להוריד אותו כמה שיותר מהר וכך לחזור לשגרת הלימודים ולוודא שתמיד יש לכם את כל ציוד עזרה ראשונה שאתה זקוקים לו כדי לצלוח את שנת הלימודים בצורה טובה.

*המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.