בשנים האחרונות המודעות לגבי טיפולים אלטרנטיביים עלתה באופן משמעותי, לא מעט בזכות ההבנה כי מדובר בטיפול טבעי וללא תופעות לוואי אשר עשוי לסייע לטובת מגוון רחב של מצבים, כמו למשל בעיות נשימה או אפילו מצבים נפשיים כמו לחץ וחרדה. אחד מהטיפולים אשר זוכים לביקוש גבוה מאוד הוא חדר מלח אשר מהווה הזדמנות מצוינת בעבור מבוגרים כמו גם ילדים לשהות בחדר מעוצב עם גבישי מלח אשר פולטים יונים שלילים שלהם מיוחסות סגולת חיוביות בכל הקשור להקלה על בעיות נשימה. חדרי המלח נמצאים כעת בחיפה ולכם יש את ההזדמנות להצטרף לאלפי מבקרים. מה חשוב לדעת אודות חדרי המלח? כל הפרטים בכתבה הבאה.

חדרי מלח – חוויה אלטרנטיבית ייחודית

שהייה בחדר מלח היא טרנד חדש יחסית כאן בישראל, אולם בעולם מדובר בטיפול שבו נהוג  להשתמש מזה מאות שנים, כאשר עדויות ראשונות לטיפול אשר מתבצע בחדר מלח מגיע עוד מתקופת האינדיאנים שנהגו להיכנס לתוך מכרות המלח לטובת שחרור של דרכי הנשימה. פרטים על חדר מלח בחיפה מהווה הזדמנות מצוינת ליצירה של טיפול אלטרנטיבי וללא תופעות לוואי אשר נועד לסייע למבוגרים כמו גם ילדים אשר סובלים מבעיות נשימה, בעקבות חשיפה לחדר הבנוי כולו מגבישי מלח אשר מיובאים ממזרח אירופה. השהייה בחדר מאפשרת לספוג את היונים השלילים של המלח ובהתאם לכך להוביל לפתיחה של מעברי הנשימה והאוויר, כל זאת בזמן שהייה קצר יחסית וללא תופעות לוואי. ניתן לנצל את הביקור בחדר הזה לטובת האזנה למוזיקה, קריאה של ספר או אפילו רק לבהות באוויר, כל זאת כחלק מיצירה של מענה מרגיע גם לגוף וגם לנפש, בעלות כספית אטרקטיבית.

לאור הביקוש הרב לטיפול האלטרנטיבי הזה, נפתחו בכל רחבי הארץ חדרי מלח, כאשר חדר המלח בעיר חיפה נחשב לאחד מהחדרים הגדולים והמרשימים ביותר. העיצוב הנקי לצד האסתטיקה וכן היכולת לנצל את השהות בחלל לטובת טיפול המצטרף לטיפול קונבנציונלי בבעיות נשימה כמו שפעת, ברונכיטיס, אסטמה ועוד. יחד עם זאת, צריך לזכור כי אין מדובר בחדר שיכול להחליף את הביקור אצל רופא אף אוזן גרון במידה ויש בעיה רפואית, אלא הוא טיפול תומך שנועד להוביל ליצירה של הקלה באמצעות חשיפה למלחים טבעיים.

 

 

לא רק לגוף, אלא גם לנפש

בעידן שבו רבים חווים תופעות כמו לחץ וחרדה אשר משפיעים באופן ישיר על הבריאות הנפשית, ביקור בחדר מלח הוא בעל משמעות גם מהבחינה של יצירת רוגע ושלווה, כמו גם יכולת להתנתק למשך פרק זמן קצוב המעניק לכם את היכולת להירגע לנשום עמוק. אפשר לנצל את השהות בחדר המלח לטובת האזנה לתכנים מרגיעים כמו למשל מוזיקה או אפילו לתרגל מיינדפולנס, כל זאת כחלק מיצירה של מענה המגיע לידי ביטוי באמצעות חשיפה למלחים טבעיים וכן שהייה בחדר מעוצב ומאוד מרגיע.

לסיכום

חדרי מלח בחיפה מאפשרים למבוגרים כמו גם ילדים לשהות בחדר מעוצב ורווי במלח טבעי. מדובר ביתרון אשר מאפשר לכם לא רק ליצור מענה בריאותי אלטרנטיבי ללא תופעות לוואי לטובת התמודדות עם בעיות בריאותיות כמו למשל בעיות נשימה, לצד יכולת להתנתק, להתרווח, לנשום עמוק ולהירגע. מאחר והביקוש לחדרי מלח הוא גבוה מאוד, רצוי להתכונן מראש ולהזמין את מקומכם, כל זאת מתוך מטרה להצטרף ללא מעט ישראלים מרוצים שכבר נכחו ודיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה מאוד כתוצאה מהחוויה של בילוי בחדר מלח.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.