ההחלטה לגבי עזיבה של הבית של ההורים לטובת מעבר לדירת סטודנטים קטנה היא ללא ספק החלטה מרגשת מאוד, אולם היא כרוכה גם בלא מעט לחץ בעקבות תהליך המעבר. במקום למצוא את עצמכם מתוסכלים כתוצאה ממשימות פתוחות, זה הזמן לקרוא את חמשת הטיפים המנצחים למעבר דירה, כל זאת מתוך מטרה לסיים את התהליך ולהתחיל ברגל ימין את החיים החדשים שלכם מחוץ לבית של ההורים. אז קדימה, בואו נצא לדרך.

רכישה של מוצרי אריזה וניקיון אונליין

החלק החשוב ביותר בתהליך של מעבר דירה כולל כמובן את ציוד האריזה, לצד ציוד ניקיון. במקום למצוא את עצמכם מחפשים ברשתות החברתיות מוצרי אריזה, אפשר ואף רצוי לנצל את אתר גט פקינג לטובת הזמנה של קרטונים, פצפצים וכן חומרי ניקוי איכותיים שיחסכו לכם זמן ואפילו כסף. עם הצעות מחיר אטרקטיביות וכן אפשרות לבצע הזמנה של חבילות אריזה, מדובר בדרך מעולה לייעול תהליך המעבר וקבלת כל הציוד הנדרש עד לפתח הבית.

סינון מראש

לאחר שיש  לכם את ציוד האריזה, השלב הבא הוא להתחיל בסינון של הפריטים שיש לכם, וזאת מתוך מטרה להגיע עם כמה שפחות פריטים. על כן, בשביל להפוך את הדירה החדשה שלכם לפנינה עיצובית, כדאי לסנן את הפריטים ולהשאיר בבית של ההורים או לתרום לעמותות, כל זאת מתוך מטרה להגיע עם כמה שפחות ציוד ובהתאם לכך גם להימנע מתהליך פריקה ארוך שיגרום לתסכול בעקבות מחסור במקום.

אריזה נכונה

על מנת לארוז בצורה נכונה ולא מפוזרת, מומלץ להיעזר במדריך הזה אשר מציג טיפים לאריזה יעילה. במידה ואתם מתקשים לבצע את התהליך בעצמכם, זה הזמן לפנות לבני המשפחה לטובת סיוע, כל זאת מתוך מטרה להשלים את התהליך לפחות כיומיים לפני יום המעבר. השארת קצוות פתוחים בנושא של אריזה עשויה לגרור עיכוב משמעותי בזמנים ואף התעסקות מיותרת, לצד הוצאה כספית גבוהה יותר בעקבות מספר ארזים נוסף שלא יידעתם לגביו את חברת ההובלה.

 

 

הכינו רשימה

בשביל להיות מסודרים ומאורגנים, רצוי להכין מראש רשימה עם כל המשימות שיש לכם – החל מסינון של פריטים ועד אריזה של חדר השינה שלכם. שימו לב כי אתם רושמים גם על כל ארגז את התכולה שלו, גם בשביל ליידע את המובילים במידה ויש פריטים רגישים אבל גם מתוך מטרה לשמור על סדר וארגון בתהליך האריזה ולאחר מכן פריקה המתבצעת בדירה החדשה, בהתאם לרשימות מסודרות המציגות בדיוק את הפריטים שלקחתם. למתקדמים אפשר להוסיף גם מספרים, ובכך לייעל עוד יותר את הפריקה.

תיק נפרד לציוד אישי

לאחר שסיימתם לארוז את כל הארזים, השלב האחרון הוא להכין תיק נפרד המיועד לציוד אישי כמו למשל תמונות אישיות וכן חפצים שבירים שעלולים להינזק במסגרת הובלה עם חברה מקצועית. בעת ההגעה לדירה החדשה ניתן יהיה לשלוף את הציוד בקלות, ולאחר מכן להתחיל ולפרק את הארגזים בהתאם לקצב שלכם ובנוחות מקסימלית. אובדן של חפצים יקרי ערך בזמן מעבר הוא אף פעם לא אירוע פשוט, ובשל כך תיק נפרד לציוד שלכם הוא הכרחי.

לסיכום

מעבר לדירת סטודנטים קטנה מעורר ובצדק התרגשות רבה, אולם במקום למצוא את עצמכם נאבקים עם משימות ברגע האחרון או תחושה של חוסר סדר, אפשר ואף רצוי להתחיל את התהליך לפחות כשבועיים לפני יום המעבר. הזמנה של ציוד אריזה אונליין לצד ניהול של רשימות מסודרות יסייע לכם לבצע את התהליך על הצד הטוב ביותר, ועם שימת דגש על מעבר חלק, רגע לפני הפרק המרגש של עצמאות בדירת סטודנטים.