מנקים את הראש אחרי הלימודים: איך כדאי לתכנן את חופשה להודו?

הודו היא מדינה מהממת ולא מעט צעירים ישראלים נוסעים אליה לנקות את הראש אחרי הלימודים. גם אתם מתכננים טיול בהודו אחרי הלימודים? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת.

לפני הכל – מוציאים ויזה

לפני שאתם ממהרים לארוז את החפצים שלכם, עליכם לדעת שאתם צריכים להוציא ויזה על מנת להגיע לטיול בהודו, שהיא למעשה אשרת כניסה למדינה. יש שלושה סוגים של ויזות להודות, ויזה לחודש, ויזה לשנה או ויזה לחמש שנים. זה לא משנה איזו ויזה תוציאו, כל אחת מהן תקפה למשך 90 יום ובכל מקרה תצטרכו לחדש אותה. תהליך הוצאת הוויזה לקוח זמן ואתם צריכים לקחת בחשבון חודשיים מראש, גם לתהליך עצמו וגם כמובן על מנת לבצע את כל החיסונים שאתם צריכים. ככל שתתארגנו מוקדם יותר, כך הסיכוי שלכם להיות מופתעים בדקה התשעים יורד בצורה משמעותית.

הגדירו את המסלול מראש

הודו היא מדינה עצומה וסביר להניח שאם אתם מגיעים לטיול יחסית קצר, לא תוכלו למצות בקלות את כל המדינה. לכן, אנחנו ממליצים לכם לתכנן את המסלול מראש ולדעת עוד לפני שאתם יוצאים לטיול אילו אטרקציות אתם רוצים לראות ועל מה אתם לא מוכנים לוותר. אם בא לכם להגיע לחופשה של בטן גב, אתם לא יכולים למשל לוותר על החופים של גואה. אם בא לכם טיול בטבע, אנחנו ממליצים לכם להגיע למנטלי שבצפון הודו וכמובן שגם לדרמסללה.

 

 

התאימו את עצמכם לעונה

כפי שציינו הודו היא מדינה עצומנה והאקלים שבה משתנה בהתאם לאזורים השונים. לדוגמא, אם אתם רוצים להגיע לגואה דעו לכם שכדאי לעשות זאת בין החודשים אוקטובר ומרץ. בצפון לעומת זאת העונה מתחילה במאי ומסתיימת באוקטובר. יש אזורים בהם לא משנה מתי תגיעו אליהם, מזג האוויר בהם נוח כל השנה, כמו במומביי למשל. לכן, לפני שאתם ממהרים לעלות על המטוס בדקו את מזג האוויר בהודו ותכננו את המסלול שלכם בהתאם. במידה ומזג האוויר סוער או שתנאי השטח לא מאירים לכם פנים, אנחנו מציעים לכם לדחות את המסלול ולא לקחת סיכונים מיותרים.

אל תעמיסו ציוד

במהלך הטיול בהודו אתם לא רק מתוכננים ללכת הרבה, אלא גם לעבור ממקום למקום, ממלון למלון ולהתנייד לא מעט. לכן, אנחנו ממליצים לכם לא להעמיס יותר מידי דברים בתוך התיק, קחו אתכם רק מה שאתם צריכים. אנחנו מתכוונים כמובן לבגדים שמתאימים לעונה ולפריטים שאתם חייבים לקחת אתכם, כמו מטענים לניידים וכמובן תרופות שאתם לוקחים באופן קבוע. אם יש לכם מרשמים קבועים אל תשכחו לחדש אותם בזמן כדי שלא תתקעו ללא התרופה שאתם צריכים לקחת. אל תשכחו כמובן לקחת גם ציוד חירום, כמו תחבושות ופלסטרים לכל מקרה שלא יקרה.

סעו עם חברים

אם אתם אוהבים מאד לטייל לבד, הטיפ הזה לא מיועד עבורכם. אך בכל הקשור לטיול במדינה רחוקה וגדולה כמו הודו, עם תוואי שטח מאד מאתגר, אנחנו ממליצים לכם לצאת לטיול יחד עם חברים. זה תמיד נחמד לדעת שיש אתכם עוד משהו שגם עובר את המסע הזה, תוכלו לחלוק חוויות יחד, לצלוח משברים ובכלל זה יותר כיף. אם אתם מרגישים שזה יותר מידי עבורכם, תמיד תוכלו להתפצל בטיול עצמו.

לסיכום

הודו היא מדינה מהממת ומעניינת מאד ואם תתכננו את הטיול שלכם לשם כמו שצריך, אנחנו בטוחים שתהיה לכם חופשה מהנה במיוחד ושתנקו את הראש בכיף אחרי הלימודים.

שתף זאת :