אין שאלה שקטנוע הוא כלי נהדר שמאפשר להוזיל עלויות, לחסוך פקקים וליהנות מחניה זמינה, אך גם אין ספק שקטנוע (או אופנוע) דורש לעצור לעשות ביטוח. אז אם גם אתם בחרתם להקל על עצמכם את החיים באמצעות התניידות בקטנוע או אופנוע, מוזמנים להקל על עצמכם את הליך בחירת הביטוח המתאים ביותר. אז נכון שידוע שביטוח חובה אינו נתון למשא ומתן, אך מה עם הביטוחים האחרים? האם נכון מבחינתכם להוסיף ביטוח משלים, ואם כן איזה ביטוח ובאלו תנאים? כאן לא נדרש סמסטר שלם כדי להבין את הדברים, אלא גם 2 דקות מספיקות כדי להפוך למומחים.

חושבים שיודעים הכול על ביטוח חובה?

אין מנוס מלחזור ולציין שביטוח חובה אכן הכרחי, ופה נבקש לחדד מדוע. חשוב לעשות ביטוח חובה לאופנוע כי ביטוח חובה שווה הרבה יותר ואם תיבחרו לוותר עליו, אתם בעצם עוברים על החוק. שנרחיב? בין היתר ביטוח חובה מכסה גם אובדן ימי עבודה (בגין מצב רפואי), ואם תבחרו לוותר עליו אתם עתידיים לא רק לקבל קנס כספי משמעותי, אלא גם להישלח למאסר.

ביטוח חובה – כיצד מתמרנים?

לאחר שציינו את הבסיס, נציין שאם תנסו לחפש מחירים שווים, בכל הנוגע לביטוח חובה אין הרבה מקום למשחק, מדובר במחיר קבוע מראש, בהתאם לשורה של פרמטרים אישיים. פרמטרים שנוגעים לסטטוס שלכם כנהגים ולמאפייני האופנוע. הפרמטר היחידי שכן עשוי להשפיע על המחיר נוגע להשתתפות עצמית. המדינה מבקשת לצ'פר נהגים אחראיים, ועל כל כן ניתן להשיג עד כה20% הנחה במחיר הפרמיה השנתית, וזאת בתמורה להכלת סעיף השתתפות עצמית. הרעיון הוא שאם בשל פגיעה תאלצו להחסיר 7 ימי עבודה, לא תקבלו על כך פיצוי. או אם בשל הפגיעה תאלצו לכסות עלויות רפואיות בסכום של עד 25 אלף ש"ח, זה ייצא מהכיס הפרטי שלכם.

 

 

ביטוח צד ג' – כל מה שחשוב לדעת

עתה לאחר שהרחבנו לגבי ביטוח חובה, נעבור לציין כל מה שחשוב לדעת לגבי ביטוח צד ג'. ובכן ביטוח זה נתון לבחירה, אך בהחלט יש טעם לעשות אותו. מדוע? ביטוח צד ג' נועד לכסות כל נזק שעשויים לגרום עם האופנוע לרכוש של אדם אחר. מכאן שאם תעצרו לחשוב על מצב שבו תידרשו לכסות עלות שנוגעת לתיקון רכב יוקרה, יש לצפות להוצאה מאוד גבוהה. כאן ראוי לציין שגם יש לקחת בחשבון פרמטר שנוגע להשתתפות עצמית, עליו בהחלט ניתן להתמקח, משמע מוטב לערוך השוואה מקדימה.

ביטוח מקיף

לבסוף שמרנו את הביטוח הנתון במחלוקת בקטגוריה של האופנועים והקטנועים, ביטוח מקיף. ביטוח זה נועד לכסות נזק שנגרם לאופנוע הפרטי שלכם. מכאן שאם חוששים שהאופנוע ייגנב או יינזק, אם בשל תאונה ואם בשל כוונת זדון או מקרה של שריפה, טוב לדעת שיש ברקע ביטוח שיישא בעלויות. כאן נחדד שניתן לחסוך בעלות כל עוד בוחרים במסלול ביטוח מקיף מצומצם, אותו ניתן למצוא אצל חלק מחברות הביטוח. במקרה זה מכסים עלויות, אך רק אם לא מדובר בתאונה עצמית. כמו כן, יש לקחת בחשבון שקיים גבול אחריות, נתון שניתן לשחק עמו כאשר מחפשים את החבילה הטובה ביותר.

עזרה שתרצו לנצל

התמונה נהיית ברורה? רק נותר להבין איזה ביטוח מבקשים וכיצד ניתן למצוא את החבילה הכדאית ביותר. מכאן שאם מבקשים להוסיף ביטוח לביטוח חובה, יש טעם לערוך השוואה. מבקשים לקצר הליכים? מוזמנים להיעזר בסוכנות ביטוח שעובדת עם מיטב החברות המובילות בתחום, כך שתזכו לקבל את המסקנה הסופית בהתאם לשורה של נתונים אישיים. סעו בבטחה ותהיו מחושבים – בהצלחה!