תקופת הלימודים היא תקופה מאתגרת ומלחיצה במיוחד. אחת התופעות השכיחות כתוצאה מלחץ היא הופעה של אקנה ופצעונים שבהם ניתן לטפל, באופן קל ופשוט. איך? להלן מדריך מיוחד בנושא.

חווים את גיל ההתבגרות שוב בכל הקשור לעור הפנים? יש מה לעשות בעניין

כמו שכל סטודנט יודע, תקופת הלימודים היא תקופה שמהווה גורם סטרס שמשפיע באופן ממשי על הבריאות ובעיקר על עור הפנים. למעשה, שורה של מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מצאו כי קיים קשר הדוק בין מצב של סטרס לבין בעיות בעור, ולכן פנים שמתכסות בפצעונים כמו גם באדמומיות גורמות ללא מעט סטודנטים לחוש בושה ולעיתים גם אי הבנה מדוע הם חוזרים כמה שנים אחורה לגיל ההתבגרות, ובכך נוסף לחץ נוסף מעבר ללחץ בו הסטודנטים שרווים. נפש בריאה בגוף בריא הוא לא סתם סיסמא אלא דרך חיים, ולכן חשוב מאוד להשכיל ולהבין כי באמצעות דרכי טיפול ניתן בהחלט להשיב את עור הפנים למצב טוב ומאוזן, ולעיתים אפילו משופר מכפי שהיה. השלב הראשון והחשוב ביותר הוא כמובן התאמה של מוצרים. כיום ניתן לבצע רכישה דרך חברות מקצועיות של מגוון מוצרים איכותיים שנבדקו ונמצאו כיעילים, כמו לדוגמה שימוש במסכת קולגן למניעת קמטים. מדובר במסכה מקררת שמסייעת למיצוק העור ומועשרת בקולגן, לצורך יצירת מראה עור חלק. שימוש קבוע במסכה יכול בהחלט לתרום להרגעה של העור, ולשיפור המרקם. נוסף לכך, רצוי לגשת לקוסמטיקאית לצורך בנייה של תוכנית טיפולים המשלבת בין טיפולי פנים מתקדמים לבין מוצרים בהתאמה אישית לעור הפנים, כל זאת מתוך מטרה לספק לעור חומרים מרגיעים שנבדקו מחקרית ונמצאו כיעילים.

סטודנטים הקשיבו: הלחץ משפיע על מראה העור, ויש מה לעשות!

הימנעות משימוש במוצרים חדשים

עדיף להימנע ככל האפשר מניסויים במוצרים חדשים כמו פילינג או סרום, ולהתמקד יותר בחומרים טיפוליים כמו לחות וקולגן. מאחר ובמצבי לחץ העור שלנו נוטה לפתח במהירות רגישות, הימנעות מהרפתקאות קוסמטיות מהווה את הדרך הטובה ביותר להגיע למצב מאוזן ולשמור על עור הפנים, לצד תזונה נכונה שתתרום לעור הפנים. למרכיב התזונה יש חשיבות עצומה מבחינת עור הפנים, ועל כן חשוב מאוד להרבות בשתיית מים כמו גם ליצור מערך תזונתי תומך המתבצע באמצעות תוספי תזונה ייעודים כמו גם שילוב מוגבר של ירקות, פירות ומזון עשיר בסידן וברזל. מאחר ואחרי הכול אתם סטודנטים ונוטים לא פעם לפסוח על ארוחות בעקבות הלחץ, רצוי לשריין שעות קבועות לאכילה בזמני ההפסקה וכן לדאוג גם למנוחה שהיא חשובה מאוד.

פתרונות פשוטים ליישום

לא פעם התפרצויות כמו אקנה, אדמומיות, סבוריאה ועור יבש ודהוי יכולות להיות מטופלות דרך הדברים הפשוטים, כמו החלפה של מצעים. חשוב להחליף מצעים לפחות פעם בשבוע, ולבחור במצעים נושמים – אם אפשר עדיף לבחור במצעים מסוג משי או סאטן, מאחר והסוג המצעים הזה נוטה להפחית את החיכוך עם העור הפנים ובהתאם לכך לגרות את העור. נוסף לכך, הקפידו לבצע פעילות גופנית סדירה של לפחות רבע שעה עד עשרים דקות ביום, לתת לעצמכם זמן לעשות דברים שאתם אוהבים כמו צפייה בטלוויזיה או מפגשים עם חברים ובהתאם לכך להפחית עד כמה שאפשר את הלחץ. הדגש שלכם צריך להיות על הרגעת העור, ועל כן העדיפו שלא להתקלח במים רותחים שיכולים להאדים את עור הפנים עוד יותר כמו גם לטפל בצורה מקומית בעור הפנים, תחת פיקוח והכוונה מצד קוסמטיקאית עליה קיבלתם המלצות. בכך, תוכלו לעבור את תקופת הלימודים בשלום ועם מינימום תופעות לא נעימות בעור.