חלק מההכנות רגע לפני שמתחילים את התואר כוללים בין היתר את שיפור השפה האנגלית. למעשה, שליטה בשפה האנגלית היא חיונית להצלחה בלימודים, מאחר ואתם כסטודנטים צריכים לשלוט בשפה גם ברמה גבוהה, הן לטובת השתתפות פעילה בכיתה והן לטובת כתיבה של עבודות אקדמאיות המבוססות על מחקרים בשפה האנגלית. כישורי שפה יכולים לסייע לכם לעסוק באופן מלא בחומרים האקדמיים, להביע את עצמכם בכיתה, ללא חשש. כיצד תוכלו לשפר את השפה רגע לפני שפותחים פרק חדש במסגרת לימודי תואר? להלן הפרטים.

קורס אנגלית

קורס אנגלית מקצועי יכול לסייע לכם לפתח הרגלים טובים ואסטרטגיות למידה יעילות יותר, כולל מיומנויות קריאה, כתיבה וחשיבה ביקורתית, שהן בעלות ערך בכל דיסציפלינה אקדמית. יתר על כן, השתתפות בקורס אנגלית במקום מוכר ומוערך כמו למשל ברלינגטון אינגליש יכול לסייע לטובת שיפור כישורי השפה והכתיבה, לצד עזרה לבנייה של ביטחון עצמי כאמצעי תקשורת, שהוא חיוני להצלחה במסגרות אקדמיות וגם מקצועיות. הרשמה לקורס עוד לפני שמתחילים את התואר מהווה הזדמנות נהדרת לקבל מעטפת מצד מורים דוברי השפה האנגלית, לצד שיטת לימודים ייחודית המאפשרת לכם לתרגל גם במסגרת של לימודים בכיתה וגם במסגרת של לימודים המתבצעים בזום, לטובת תרגול.

קריאת ספרים בשפה האנגלית

קריאת ספרים היא דרך מצוינת עבור תלמידים עתידיים לשפר את כישורי השפה האנגלית שלהם. הספרים מציעים מגוון רחב של אוצר מילים, מבנה משפטים וסגנונות כתיבה שיכולים לסייע לתלמידים להרחיב את ידיעותיהם בשפה האנגלית. באמצעות קריאה של ספרים כמו למשל רבי מכר,  תוכלו לשפר את הבנת הנקרא, כישורי הכתיבה והדקדוק, וזאת על ידי ניתוח והבנה של משפטים ופסקאות וכן עלילה שהיא גם סוחפת אבל גם מאפשרת לכם לתרגל את השפה, בקצב שלכם.

צפייה בסרטים וסדרות ללא כתוביות

דרך יעילה בעבור קהל הסטודנטים לשפר את כישורי השפה האנגלית יכולה להתבצע באופן קל מכפי שחשבתם. באמצעות צפייה בסרטים וסדרות מומלצות ללא כתוביות אתם יכולים לקבל חשיפה לשפה, כולל מבטאים, ביטויים נפוצים ואוצר מילים. בנוסף, צפייה יכולה לעזור לפתח את כישורי ההקשבה והדיבור בזמן הפנוי. בדרך הזו אפשר לנצל גם את הכתוביות באנגלית לטובת היכרות עם מילים שאתם לא מכירים, ולרשום אותם לעצמכם במחברת, כחלק מתרגול המתבצע מהבית ובנוחות.

 

 

שיחות בשפה האנגלית

אם אתם מכירים חבר או עמית לעבודה אשר דובר את השפה האנגלית כשפת אם, אפשר לנצל את ההזדמנות ולהתחיל לתרגל את השפה. מדובר באקט שעשוי להיות מעט מביך בהתחלה, אולם עם הזמן תוכלו לקבל ביטחון ואף לקבל הכוונה מצד החבר לטובת שיפור כישורי השפה, כחלק מהבנה כי ככל שתדברו יותר בשפה האנגלית, כך תרגישו יותר ביטחון.

אפליקציות ללימוד אנגלית

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה פותחו לא מעט אפליקציות שנועדו לסייע לטובת שיפור השפה האנגלית. מדובר באפליקציות המשלבות משחקים, פתגמים וכן משפטים שאותם נדרש להשלים, כאשר עם הזמן ניתן להבחין במגמה של שיפור. מדובר בדרך מצוינת ואפילו אפקטיבית לטובת לימודי אנגלית, בזמן שלכם ועם שימת דגש על הפעלת יצירתיות.

לסיכום

בשביל להבטיח את ההצלחה האקדמאית, צריך להשקיע עוד לפני הלימודים בלימודי השפה. מדובר בהזדמנות להתכונן ברמה הגבוהה ביותר לקראת לימודים במכללה או באוניברסיטה. זה הזמן ליישם את הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, לטובת שיפור כישורי השפה, הכתיבה והדיבור, כחלק מהבנה כי מדובר בשפה גלובלית שהיא חלק בלתי נפרד מלימודים באקדמיה.