לא רק בשביל המלגות: למה חשוב לתרום לקהילה?

תרומה לקהילה היא כל פעולה או מאמץ שנעשה לטובת קבוצת אנשים או החברה בכללותה. תרומה יכולה להתבצע במגוון רחב של דרכים – החל מהתנדבות, השתתפות באירועים או תוכניות קהילתיות, עבודה לשיפור הקהילה באמצעות אקטיביזם או תרומה כספית. בשביל לעודד את ציבור הסטודנטים לתרום, ישנן מלגות המזכות בסכומי כסף גבוהים, בתמורה לתרומה המתבצעת לאורך פרק זמן קצוב הנקבע מראש. אולם, מעבר להיבט הכספי, לתרומה לקהילה יש משמעות גם מבחינה אישית, חברתית ואפילו קהילתית. מדוע חשוב לתרום לקהילה באופן קבוע וללא קשר למרכיב כספי? להלן הפרטים.

השפעה לטובה על חייהם של אחרים

במסגרת של התנדבות אתם כסטודנטים  יכולים לעזור לשפר מתקנים, שירותים ותוכניות קהילתיות כמו גם ולתמוך בפיתוח יוזמות חדשות המועילות לקהילה גם באזור המגורים שלכם אבל גם בכל רחבי הארץ. נתינה לאחר ותרומה לקהילה מהווה הזדמנות לקחת חלק פעיל בפעילות ענפה המתבצעת מתוך אמונה בצדקת הדרך וביכולת להשפיע ולשנות, גם כאשר נסיבות החיים מקשות ומאתגרות. על כן, באמצעות תרומה לקהילה תוכלו להרגיש שיש לכם חלק בשינוי פני החברה הישראלית, אבל גם לנצל את ההזדמנות לטובת קידום של ערכים חיוביים המזוהים איתכם.

פיתוח כישורי מנהיגות

לכישורי מנהיגות יש חשיבות בעבור כל אחד ואחת מאיתנו, בייחוד על רקע ההבנה כי מנהיגות היא מקור לכוח ועוצמה שנועד להשפיע וליצור שינוי. תרומה לקהילה מאפשרת לכם כסטודנטים  אבל גם כאזרחים מודאגים לפתח את המנהיגות שלכם ואף לקחת על עצמכם שורה של תפקידים שנועדו לזהות ולפתור בעיות בזמן וביעילות כמו גם להצליח ולקדם את החזון האישי, במסגרת של ניהול זמן המתבצע לא רק בזמן ההתנדבות, אלא גם בחיים הפרטיים, כמו למשל בזמן תקופת הבחינות. בכך, ניתן יהיה לנצל את התרומה לקהילה לטובת פיתוח עצמי ואישי שיגיע לידי ביטוי לא רק באספקט ההתנדבותי, אלא גם בחיים הפרטיים שלכם.

 

 

יצירת קשרים חדשים

כאשר אתה מתנדבים, סביר להניח שתתנדבו עם מתנדבים שיש להם וערכים דומים. זו יכולה להיות דרך מצוינת להתחבר לאנשים מכל חלקי החברה הישראלית, ובכך ליצור קהילתיות תומכת שהופכת לחלק מהותי משגרת החיים. ארגוני מתנדבים רבים מקיימים גם אירועים ופעילויות המעניקים למתנדבים הזדמנויות להתרועע ולהכיר אחד את השני, ובכך לחזק את הקשרים הנוצרים על רקע של התנדבות משותפת ותמיכה בפעילות של עמותות הפועלות למען החברה, החל מאירועים כמו גיוס כספים ועד לאירוע סוף שנה. בנוסף, התנדבות יכולה גם להוביל למערכות יחסים וחברות ארוכות טווח, שכן אנשים ממשיכים לעתים קרובות לעבוד יחד על פרויקטים או יוזמות לאורך זמן נשארים בקשר גם הרבה אחרי תקופת ההתנדבות.

הגברת הסולידריות החברתית

ככל שיותר סטודנטים וסטודנטים ייכנסו לתוך מעגל ההתנדבות, כך ניתן יהיה להרחיב את הסולידריות החברתית שהיא חשובה מאוד לטובת חיזוק החברה הישראלית. מדובר בהזדמנות נהדרת בעבורכם לקחת פיקוד ולנצל את הזמן הפנוי לטובת פעילות התנדבותית המתבצעת הן באמצעות השתתפות פעילה או באמצעות תרומה כספית שיכולה לסייע באופן ניכר לפיתוח של תוכניות המגבירות את הסולידריות, ותומכות בכל חלקי החברה הישראלית.

לסיכום

להתנדבות יש אספקט משמעותי לא רק מבחינת היכולת לקבל תשלום בעקבות מלגה לסטודנטים, אלא גם בפן האישי. החל מהיכרות עם חברים חדשים ועד לפיתוח של יכולת מנהיגות וניהול זמן המתבצע לאורך זמן. על כן, זה הזמן שלכם לנצל את תקופת הלימודים לטובת קידום של מטרות חברתיות המתבצעות במסגרת של פעילות נרחבת מצד עמותות הפועלות בפריסה ארצית.

שתף זאת :