יוקר המחייה במדינת ישראל מקשה מאוד על זוגות צעירים להתקיים, במיוחד אם הם סטודנטים שנאלצים לממן שכר לימוד כדי לפתח את עצמם, לבנות קריירה ולצאת ממעגל העוני. עמותת עם אחד מסייעת לזוגות ומשפחות צעירים כדי להקל על ההוצאות הכספיות שלהם ולעזור להם לחיות בכבוד. במאמר שלפניכם פירטנו אודות הסיוע של עמותת עם אחד עבור זוגות צעירים.

החזון של עמותת "עם אחד"

עמותת "עם אחד – מרכז עזרה וסיוע" הוקמה על ידי קבוצת מתנדבים מתוך מטרה לסייע בכל מצוקה, בכל רגע, בקרב כל רבדי החברה הישראלית. העמותה פועלת ליצירת שותפות בין אנשים ולמען אנשים, ומתוך ערכי הנתינה, אהבה לזולת, יושר וכבוד. העמותה מספקת תמיכה מיידית למשפחות במצוקה, כמו חלוקת ארוחות חמות או מזון וביגוד לתינוקות, אך אינה מסתפקת רק בזה; המתנדבים מלווים את בני המשפחה בתמיכה נפשית ובהכשרה מקצועית, ובפרט מלווים את בני הנוער, מתוך אמונה כי עתיד החברה הישראלית טמון בחינוך הנוער.

תחומי הסיוע של עמותת עם אחד עבור זוגות צעירים

 

 

דוגמא לסיוע עבור זוג צעיר – דפנה ואריק

דפנה ואריק הם זוג צעיר בני 30, גרים בתל אביב, הורים לשני פעוטות מתוקים. הוא מתמחה במשרד עורכי דין, לאחר שהשלים בהצטיינות תואר במשפטים, והיא לומדת תואר ראשון בפסיכולוגיה. ההורים שלהם עוזרים מעט, אך הם בקושי מצליחים לשלם את ההוצאות השוטפות ואת שכר הדירה, כמו אוכל, מעון לילדים או לימודים. למרות שהם עובדים קשה, הם לא מתקרבים לרכישת דירה או לחיסכון של סכום כסף התחלתי שיאפשר להם לקחת משכנתא.

הסיפור שלהם הוא הסיפור של זוגות צעירים רבים במדינת ישראל. העוני הוא מזמן לא רק מנת חלקם של תושבי הפריפריה, אלא נמצא בכל מקום.

היועצים המקצועיים של עמותת עם אחד ישבו עם בני הזוג כדי לבדוק כיצד אפשר לצמצם את ההוצאות החודשיות. לאחר שאימתו את הנתונים מול הבנקים ומול מחלקות הרווחה, הוחלט על סיוע למימון הלימודים, וכן עזרה במזון לתינוקות.

לסיכום

עמותת עם אחד הוקמה על ידי מתנדבים ולמען סיוע לשכבות החלשות של האוכלוסייה, ובפרט זוגות צעירים. העמותה מחלקת סלי מזון, ערכות לזוגות אחרי לידה, טיטולים ומזון לתינוקות וכן מסייעת במימון לימודים עבור זוגות צעירים. כמו כן, העמותה מספקת שירותי ייעוץ והכוונה במטרה לעזור לזוגות צעירים לצאת ממעגל העוני ולהצליח לרכוש השכלה ואף לקחת משכנתא.