אם בחרתם בקורקינט ככלי תחבורה, נראה שאתם כבר מודעים לסך היתרונות. עם זאת, האם אתם מודעים לעובדה שכל עוד אין ברקע ביטוח מתאים אתם בעצם לוקחים סיכון מיותר? אז נכון שלעומת רכב, אופנוע ואפילו קטנוע החזקה בקורקינט חשמלי אינה מחייבת ביטוח חובה, אך מצד שני בהחלט קיים אינטרס. מדוע אם כן רבים מבעלי הקורקינט בוחרים שכן לעשות ביטוח, מה הביטוח הבסיסי כולל, ממה המחיר מושפע וכיצד ניתן לסגור ביטוח מבלי לקחת קורס ייעודי בנושא? ובכן אומנם יש לכם קורקינט חשמלי, אך לנו יש את כל התשובות שאתם עשויים לבקש!

אל תתבלבלו – מדובר בביטוח חיוני

רבים טועים לחשוב שקורקינט הוא בסה"כ כלי בטוח. עם זאת, הנתונים שנוגעים לתאונות דרכים מספרים סיפור שונה לגמרי. ראשית נציין שמותר לרכב על קורקינט מגיל 16 ושנית נזכיר שמדובר בכלי שאינו ממוגן. כמו כן, לעומת אופנוע, על קורקינט עולים ללא ציוד מגן (מלבד קסדה) ואילו החוק מערים קשיים נוספים – אינו מרשה לרכב על המדרכה, אלא רק בשבילי אופניים או בכביש. מכאן שאם לא רוצים להיפצע בצורה קשה ולתהות מהיכן ניתן לשלם הוצאות רפואיות משמעותיות ובו זמנית להמשיך לשלם על המגורים ועל הלימודים, הרי שמוטב לנהוג באחריות – לעשות ביטוח. ביטוח קורקינט חשמלי באתר ביטוח בטאץ' יסגור לכם את הפינה. לא רק שהפעולה מקוונת ומהירה, אלא גם מדובר בשירות שמעניק תוצאות אובייקטיביות ומותאמות באופן אישי לצרכים שלכם, וזאת בזכות ניסיון של 25 שנה והיכרות מעמיקה עם מיטב חברות הביטוח.

מה הביטוח מכסה?

ביטוח עבור הקורקינט הוא ביטוח יחסית חדש, שכדאי שסטודנטים רבים שמתניידים בקורקינט חשמלי צריכים להכיר. מה אם כן הביטוח מכסה? ובכן בראש ובראשונה הוא מעניק אחריות צד ג'. זה אומר שאם פוגעים עם הקורקינט בהולך רגל/רוכב אחר, או אם פוגעים ברכוש של אדם אחר, הרי שסך ההוצאות מכוסות. כמו כן, הביטוח מכסה הוצאות רפואיות שנוגעות לרוכב עצמו – כולל מצבים שנוגעים לנכות או מוות. כך למשל אם בעקבות תאונת רכיבה נדרשים לעבור אשפוז ממושך, טוב לדעת שיש מי שנושא בעלויות. כאן ראוי לדעת שניתן לשחק עם גובה הפוליסה, וזאת בהתאם לסכום הפיצוי שמבקשים להשיג.

 

 

מה עם ביטוח מפני גניבה?

עתה לאחר שהבנו שביטוח קורקינט מתייחס לשני סעיפים עיקריים, יש לקחת בחשבון שאם רוצים, ניתן להרחיב את הפוליסה, וכאן הכוונה היא שניתן לבטח את הקורקינט החשמלי מפני גניבה. האם זה כדאי? רק אם מחזיקים בקורקינט חשמלי יקר ערך. מי שרוכש הרחבה מעין זו זוכה לדעת שברגע האמת חברת הביטוח תשלם את מלוא הסכום של שווי הכלי. עוד נחדד שביטוח הקורקינט מעניק שקט נפשי, מאפשר לדעת שאם הכלי ייגנב אין זה נוראי – קיים ברקע כיסוי.

דגשים חשובים

באשר למחירים, יש להבין שכל חברת ביטוח מציעה תנאים שונים. שלא כמו בביטוח חובה לרכב, כאן אין בסיס אחיד. עם זאת, כן ניתן לומר שעבור נשים הביטוח לרוב יהיה יותר זול (נשים נחשבות נהגות יותר זהירות) ואף ביטוח עבור נהגים ותיקים גם כן יהיה יותר זול. עומדים לבחור ביטוח? תבחנו היטב מהו הפיצוי בגין שברים, יום אשפוז ונכות. כמו כן, יש לבחון האם הביטוח תופס גם תאונות שנוגעות לקורקינט מושכר שאינו שלכם, ואף האם הביטוח תופס בעת תאונה שעוברים בחו"ל (תאונה עם קורקינט כמובן).

לסיכום

מתחילים להבין עד כמה ביטוח קורקינט חשוב? כאן נחדד שאומנם מדובר בביטוח מהותי שברגע האמת עשוי להיות שווה עשרות אלפי שקלים, אך מדי חודש לא נדרשים להוציא יותר מ20/30 ש"ח. פשוט תוותרו פעם אחת על קפה ומאפה בקפיטריה ואתם מסודרים.