סגל מרצים מהשורה הראשונה, סביבת לימודים וחווית לימודים בתרבות אחרת מהווים רק חלק מהיתרונות ללימודים בחו"ל. כיצד תוכלו לנצל את התיקון לחוק לטובת הוצאת אזרחות פורטוגלית ובהתאם לכך ליצור לעצמכם עתיד אקדמאי מרשים? להלן הפרטים.

אזרחות פורטוגלית: כרטיס הכניסה שלכם ללימודים בחו"ל

זה לא סוד שבשנים האחרונות יותר ויותר צעירים בוחרים לעזוב את ישראל לטובת לימודים בחו"ל. למעשה, מדי שנה יוצאים מישראל אלפי צעירים אך גם מבוגרים שמחליטים לנצל את השהות בחו"ל לטובת לימודים אקדמיים – בין אם מדובר בתארים ראשונים וכן תארים מתקדמים. עם זאת, בכדי ללמוד בחו"ל נדרש להנפיק אישורים ולא פעם הבקשה נדחית בעקבות האזרחות הישראלית. מוסדות הלימודים מקצים מספר מקומות מצומצם בעבור אזרחים זרים, וכאשר הביקוש עולה על ההיצע – הסיכויים שלכם להתקבל הם נמוכים, גם אם גיליון הציונים שלכם מרשים. על כן, זה הזמן לממש את הזכאות לאזרחות פורטוגלית הניתנת בעבור כל ישראלי שמוכיח כי הוא צאצא של אנוסי פורטוגל וספרד. מדובר במאות אלפי ישראלים זכאים, ועל כן ניצול ההזדמנות הזו מהווה דרך מצוינת לקבל אזרחות זרה אבל גם כרטיס כניסה ללימודים בחו"ל כסטודנטים מן המניין, עם שלל היתרונות הנלווים לכך.

ארזו מזוודות יתרונות ללימודים בחול לבעלי אזרחות פורטוגלית

מהם היתרונות ללימודים בחו"ל?

ראשית כל, מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם לחוות סביבת לימודים שונה ומיוחדת בתרבות אחרת. בעבור מחזיקי אזרחות פורטוגלית ניתנת האפשרות ללמוד בכל מוסד לימודים ברחבי אירופה ועל כן ניתן דרך הלימודים להכיר לעומק תרבות ומדינה בסביבת לימודים מפרה ומסקרנת. חשוב להבין כי מעסיקים נוטים לראות במועמדים לעבודה שלמדו בחו"ל כמוערכים, בעקבות היכולת שלהם ליצור קשרים בשפה זרה אך גם בשל המיומנות הגבוהה אותה ניתן לרכוש בזמן הלימודים. תוכלו לנוע בחופשיות באירופה ולפגוש מעסיקים לעתיד באופן קל ונגיש, כמו גם לנצל את השהות בחו"ל לטובת יצירת חוויות בלתי נשכחות בזמן חופשת הסמסטר.

סיבה נוספת ומרכזית לטובת לימודים בחו"ל נוגע למוניטין המעולה של המכללות והאוניברסיטאות. באירופה ממוקמות כמה ממוסדות הלימודים היוקרתיים והטובים ביותר בעולם, כאשר ע"פ מחקרים עלה כי רוב הסטודנטים שהצליחו לסיים בהצלחה יתרה את התואר קיבלו חשיפה למקומות עבודה נחשקים ואף המשיכו לקריירה בתוך האקדמיה. נוסף על כך, ניתן בהחלט לקבל מלגת לימודים מלאה או חלקית אשר מאפשרת לכם לחסוך בעלויות הלימודים – ובהתאם לכך אפילו לחסוך כסף. על כן, החשש מפני הוצאה כספית אדירה בזמן לימודים בחו"ל יכולה להיות מופחתת דרך ניצול הזדמנויות בדמות מלגות בעבור מחזיקי דרכון זר.

שיפור כישורי השפה הוא יתרון בולט בעבור סטודנטים שלומדים בחו"ל. בעולם גלובלי שבו כל אחד מאיתנו נדרש לסגל שפה נוספת, הלימודים בחו"ל מחזקת ומשפרת את כישורי השפה הזרה ובהתאם לכך נותנת לכם הזדמנות כסטודנטים ליצור לעצמכם בסיס איתן שבזכותו תוכל למנף את זמן הלימודים לטובת השתלבות בחברות גלובליות כמו גם לתקשר בצורה טובה יותר עם אזרחים זרים.

רשת של קשרים שיכולה להוביל לקריירה אך גם לחברות

מעבר להיבט של הלימודים עצמם, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי לימודים בחו"ל כסטודנטים מאפשרים לכם להיחשף לסטודנטים מכל רחבי העולם שחווים בדיוק איתכם את הלימודים. דרך מעגל החברים החדש שלכם תוכלו כסטודנטים ליצור לעצמכם חיים סטודנטיאליים מרתקים ומגוונים כמו גם אפשרות ליצור חברויות שיימשכו גם הרבה אחרי תום הלימודים. כפי שכל סטודנט יודע, מה שעושה את הלימודים מוצלחים הוא לא המוסד עצמו אלא בעיקר הסביבה שלך.

לסיכום, לשהות בחו"ל לצרכי לימודים יש שלל יתרונות. אולם, בכדי להגשים את החלום נדרש לבצע פעולות שיבטיחו כי אחוזי ההצלחה שלכם בקבלה יהיו גבוהים מאוד. דרך הוצאת דרכון פורטוגלי תוכלו לעשות זאת, באופן פשוט ובליווי שמתבצע לכל אורך הדרך – החל מהגשת המסמכים ועד לקבלת הדרכון. מאחר והביקוש לדרכון פורטוגלי עלה בעשרות אחוזים, חשוב לבצע את התהליך כמה שיותר מוקדם ולבדוק כי אתם עובדים עם חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום והיא בעלת המלצות מוכחות. רק כך תוכלו לנצל את ההזדמנות ליצור לעצמכם חוויה סטודנטיאלית בלתי נשכחת, עם שלל היתרונות הנלווים לכך – כפי שציינו כאן במדריך המיוחד.