המדריך לסטודנטיות ההריוניות: כל הזכויות שמגיעות לכן בהיריון בזמן הלימודים

זכויות סטודנטיות בהריון

זכויות סטודנטיות בהריון

הריון זה דבר נפלא, מרגש ומיוחד – תקופה בחיים שלך שכנראה תזכרי לכל החיים. יחד עם זאת, כל אישה יודעת שמדובר בתקופה מאתגרת המצריכה היערכות לשינויים רבים ואצל כל אישה שזה בא לידי ביטוי בצורה אחרת. יש נשים שצריכות לעדכן את מקום את העבודה ולמצוא פתרון לתקופה ההיעדרות מראש, אחרות צריכות לשנות את התזונה שלהן או לוותר על אימונים אליהן היו רגילות עד כה ויש כאלו שמחפשות פתרון מגורים ראוי יותר לאחר הלידה. לצד כל אלה, כאשר ההיריון מתרחש דווקא בתקופת הלימודים הסטודנטיאליים, נשים רבות לא ממש יודעות אילו זכויות מגיעות להן. אם גם את סטודנטית בהריון כרגע או סטודנטית שמתכננת הריון בקרוב, הנה כמה מהזכויות החשובות שלך שחשוב שתכירי.

היעדרות מהלימודים והארכה של תקופת הלימודים

ראשית כל תקופת ההיריון מלווה מן הסתם בהיעדרויות רבות מהלימודים, בין אם לצורך בדיקות וטיפולים ובין אם בשל העובדה שנשים בהריון לפעמים לא מרגישות טוב וצריכות מנוחה. על כן, כל סטודנטית בהריון זכאית להיעדר מהלימודים ובתוך כל גם משיעורי החובה במהלך ההיריון כאשר לא ניתן לרשום את החיסורים הללו. כמו כן סטודנטית בהריון שנעדרה משיעורים רבים וחשובים ולא תוכל להשלים את התואר כתוצאה מכך, זכאית להארכת תקופת הלימודים בשל כך. שימי לב שמתוך כך יש איסור על שלילת מלגות לסטודנטית בהריון עקב ההיעדרויות הללו. מה שחשוב לזכור הוא ששמירה על הריון תקין וביצוע על הבדיקות החשובות בזמן זה חשוב פי כמה מעמידה ביעדי הלימודים, אותם תמיד ניתן להשלים. למעשה, מקרי רשלנות רפואית בהריון נפוצים במקרים בהם אין מעקב מסודר וזה בהחלט צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלך.

סיוע בכל הנוגע לעבודות ובחינות

שימי לב שגם בתחום של בחינות ועבודות יש לסטודנטיות בהריון זכויות מיוחדות. ראשית, במידת הצורך, את זכאית לדחייה של עבודות ומבחנים וככל שהדבר נדרש תוכלי להבחן במועד מיוחד שיתאים לך. כמו כן סטודנטיות בהריון זכאיות ליציאה לשירותים באופן מיידי במהלך מבחן והארכה של המבחן כתוצאה מכך.

השלמות וסיוע פרטני

כל סטודנטית בהריון זכאית להשלמה פרטנית של קורסים במידה וההיריון לא אפשר לה לעשות זאת יחד עם שאר התלמידים. כמו כן ניתן לדחות קורסי מעבדה.

הטבות מיוחדות

בנוסף לזכויות שלך בתור סטודנטית בהריון, ישנן שתי הטבות חשובות שאת צריכה לדעת שמגיעות לך. ראשית את זכאית לקבל צילום של כל החומר הלימודי מהמוסד האקדמי וזה דבר מה שבהחלט יכול להקל עלייך. כמו כן, מתחילת ההיריון את זכאית לחניה בחינם בקמפוס ויש לעדכן את צוות המוסד כדי שינפיקו לך אישור חנייה לתקופת ההיריון.

מה לגבי בני/בנות הזוג?

ובכן, גם לחצי השני שלך יש זכויות אם הוא סטודנט וחשוב לדעת את זה. אם בן או בת הזוג צריכים להגיע לבדיקה כלשהי או להיות איתך במצבים שונים במהלך ההיריון וכתוצאה מזה להיעדר משיעורים, הם זכאים לעשות זאת ולא ניתן לרשום להם חיסור וכמובן שלא להדיח אותם מקורס כתוצאה מכך.

זכויות נוספות

לבסוף, חשוב שתכירי את הזכויות הבסיסיות הנוספות שמגיעות לך. ראשית, במוסד הלימודי צריך להיות רכז מיוחד המטפל בסטודנטיות בהריון, בתקופת הלידה ובתהליך של אימוץ ילד וחובתו לפרסם ולעדכן על שינויים והתאמות הנעשים בתחום. כמו כן את זכאית למקום ישיבה מיוחד בכיתה לנוחיותך.

אם את שמה לב שהזכויות שלך לא מכובדות, גשי בהקדם אל רכז התואר ועמדי על מה שמגיע. שיהיה הריון קל ונעים!

שתף זאת :