לימודי קונדיטוריה הפכו פופולאריים בשנים האחרונות, גם בשל התשוקה של אנשים לאפות ולשמח אנשים עם מאפים טובים וקינוחים מתוקים, וגם בשל הרווח שטמון בעבודת אפייה וביכולות להיות עצמאיים או לעבוד בקונדיטוריה מצליחה, לאחר שמסיימים לימודי קונדיטוריה מקצועיים.

אם אתם סטודנטים שלומדים אפייה אתם בוודאי יודעים שכדי ליצור מאפים עסיסיים, עוגות יפות, עוגיות מקוריות ושאר מוצרי קונדיטוריה – דרושים לא מעט כלי אפיה וציוד קונדיטורים מקצועי. סטודנט לאפייה ימצא עצמו מבקר פעמים תדירות בחנות האפייה הקרובה לביתו או רוכש ציוד קונדיטוריה אונליין. אז איזה ציוד תצטרכו שיהיה לכם בבית? הנה כמה אביזרים שאפשר להשיג בכול חנות אפייה בסביבתכם הקרובה:

משטח סיליקון לרידוד

רידוד בצקים הוא חלק בלתי נפרד מעבודתם של קונדיטורים. מי שילמד קונדיטוריה יגלה שרידוד היא אמנות של ממש שחייבת להיעשות בשלבים הראשונים על משטח רידוד, רצוי על גבי כזה שעשוי סיליקון. בחרו משטח איכותי שמתאים ללישות בצק, חיתוך עם סרגלי מדידה ובחרו משטח עמיד בחום.

רינגים עגולים

רינגים עגולים חשובים מאד בארסנל כלי אפייה של אופים וקונדיטורים מקצועיים. רינג קשיח מעולה לקריצת בצקים מסוגים שונים בעיקר כאשר מכינים עוגיות, בורקסים, מאפים, עוגות שכבות וכדומה. בחרו רינגים שמתאימים גם לקריצת בצקים וגם להכנת עוגות בחושות, מוסים ומאפים. חשוב לבחור רינגים בקטרים שונים כמו של 16 ס"מ המתאימים בדרך כלל לכל מאפה. בחרו רינג עשוי נירוסטה איכותית, עמיד בחום וקור וכזה שמאפשר שליפה מהירה של מה שיש בתוכו.

כלי מדידה

מי שלומד אפיה וגם מי שלא: יודע שאפיה וקונדיטוריה הן פעולות שדורשות דיוק. חומרים שמערבבים יחדיו חייבים להיות במידות נכונות, לכן כלי מדידה כמו כדים, כוסות, כפיות מדידה וכולי: הם אביזרים שנחשבים 'מאסט' במטבח של קונדיטורים ואופים מקצועיים. בחרו כלים שקל לנקות וקל לעבוד איתם.

תבניות סיליקון

תבניות הן הא.ב. של כל אופה וקונדיטור והן חשובות מאד להכנת עוגות פשטידות ומיני מאפים. תבניות סיליקון למשל הפכו לפריט חשוב ביותר במטבח משום שהן מאפשרות גמישות בהכנת מאפים ועוגות ונחשבות מעולות גם לאפייה סטנדרטית ולהכנת עוגות ראווה שכה פופולאריות כיום.

בחרו תבניות סיליקון איכותיות בלבד שאפשר לשלוף במהירות, כאלה שיהיו קלות לשימוש, מתנקות בקלות וגמישות במיוחד, שיכולות להתאים גם לקינוחים קלילים. כדאי לבחור תבניות עמידות לחום והקפאה. כיום יש מגוון רחב של תבניות סיליקון המתאימות גם להכנת אותיות שוקולד או דמויות של שוקולד שיוצקים לתוך התבנית ובאמצעותן מקשטים עוגות, עוגיות קאפ קייקס ושאר מאפים מתוקים או מלוחים.

צנטרים ושקיות הזלפה

כולנו יודעים שקצפת היא חלק בלתי נפרד מהעונג שבקונדיטוריה לכן נדרשים צנטרים לאפייה אותם מחברים לשקיות זלוף ולשקיות זילוף רב פעמיות. סט צנטרים וקונקטור בדגמים שונים ובגדלים שונים עשויים נירוסטה אל חלד יסייעו להפוך את המקצוע שלכם לאומנות של ממש.

כיצד בוחרים ציוד אפייה?

בחירת ציוד אפייה יש לבצע בהתאם לרשימה שתקבלו בדרך כלל ממוסד הלימוד. עם זאת חשוב שיהיו לכם כלי אפייה ואביזרים שתוכלו להחזיק בבית ולעבוד איתם בכול זמן ורגע נתון.

כדי למצוא את הכלים הטובים מכל חפשו חנות שמספקת כלי אפייה איכותיים שעומדים בכל תווי התקן הדרושים וכאלה שיהיה לכם קל לעבוד איתם. כך תוכלו לצלוח את כל המשימות, להתאמן בבית על אפיית מאפים ועבודת קונדיטוריה ולהנות מהכישרון שלכם לייצר מגוון רחב של מאפים וקינוחים נהדרים.