אם אתם סטודנטים, אתם בוודאי יודעים ששנת הלילה שלכם חשובה במיוחד להצלחה בלימודים. שנה אקדמית חייבת לעבור על הצד הטוב ביותר, אבל כשהמזרן ישן או אינו איכותי, כאשר שוכרים דירה וישנים במעונות – רוב הסיכויים שהמזרן לא יהיה מאד נוח. אז מה צריך לעשות עבור שינה טובה? יש כמה שיטות ומוצרים שיכולים לעזור:

רכישת טופר למזרן

מזרנים של סטודנטים אינם תמיד נוחים משום שהם נמצאים בדירות שכורות זמניות בדרך כלל. סטודנטים צעירים לא תמיד יכולים להרשות לעצמם מזרן חדש, אז הם פשוט מסתפקים במה שיש, מה שעלול לפגוע משמעותית באיכות השינה. טופר למזרן מספק שדרוג משמעותי למיטה ומאפשר שינה טובה יותר ובריאה יותר. מדובר בשכבת נוחות שמוסיפים למזרן הקיים ועשויה לטקס טבעי. המטרה: לשדרג את השינה בעוד שהלטקס שממנו מיוצרת השכבה מגיע מיערות טרופיים ומתאים למזרנים יחיד ומזרנים זוגיים.

כאשר אתם בוחרים טופר למזרן שינה לב כי הוא מתאים למידות המזרן שלכם וכי הוא מאפשר תחושה נעימה וקרירה – מה שקורה כאשר בוחרים טופר עטוף במבוק שסופג לחות ומעניק תחושה נעימה. חשוב לבחור בד שיש בו חלקיקים דוחים פטריות ובקטריות וכזה שיוריד לחץ מהגוף ויספק תמיכה בלילה.

כיסוי למיטה מסוג טופר יספק חסכון בקניית מזרן משום שלא כל הסטודנטים יכולים להרשות לעצמכם מזרן חדש בשלב זה של חייהם. בנוסף לכך, לא כולם רוצים להשקיע במזרן חדש בעיקר אם אינם יודעים עדיין היכן יגורו בעתיד. לכן מדובר בפתרון זול וטוב.

בחרו מצעים איכותיים

על גבי המזרן או השכבה הנוספת שתניחו עליו מומלץ שתמיד יהיו לכם מצעים איכותיים. מצעים מכותנה מלאה או סאטן בצפיפות גבוהה יספקו שינה טובה יותר ללא זיעה ותחושת אי נוחות בתוספת מגע נעים במשך כל הלילה. בחרו 2 סטים של מצעים שיתאימו לעונה ושמרו עליהם נקיים תוך כביסה וייבוש פעם בשבוע. כדאי לא להתפתות לכלי מיטה זולים שאינם עשויים 100 אחוזי כותנה משום שאז השינה שלכם תהיה פחות איכותית.

לא נוח על המזרן? אולי טופר זה מה שאתם צריכים לשינה טובה

אמצו הרגלים טובים לפני השינה

זה נכון שכסטודנטים אנחנו רוצים למצות את כל שעות היממה עם לימודים, עבודה, חיי חברה וכושר גופני. אבל יש כמה כללים שיעזרו לכם לישון טוב יותר כמו אכילה נכונה בשעות לא סמוכות לשעות הלילה, כושר גופני מתון גם כן בשעות הבוקר ואחר הצהריים ופחות בשעות הערב, הימנעות משתיית אלכוהול בסופי שבוע ואכילה של ירקות ופירות, בשר רזה דגים ופחות מאכלים שומניים או כאלה שמכילים חומרים משמרים. נסו להפחית עישון ועשו מקלחת חמה וטובה לפני שאתם נכנסים למיטה. אם יש קשיים בהרדמות נסו לתרגל מדיטציית מיינדפולנס למודעות והרגעה. כך תוכלו לישון הרבה יותר טוב.